Odborníci dumají, proč je dnes retro styl tak oblíbený. My ale víme svoje – retro – to jsou vzpomínky a emoce spojené s dobou, kdy svět ještě nebyl „globální“, a kdy vznikala spousta originálních nápadů, které mají co říct i současné generaci. Proto se i mnohé dětské oblečení veze na retro vlně, zároveň je ale nabité moderními technologiemi.

Reima retro oblečení
Oblíbeny je v oblékání retro styl i pro děti. Foto: www.skibi.cz

Je zajímavé, že i dnešní děti, které toho samozřejmě o módě druhé poloviny minulého století nemůžou moc vědět, nadšeně sáhnou po oblečení pojatém v retro stylu.

„Konkrétně u bundiček jsou velmi oblíbené modely připomínající oblečení skandinávských rybářů. Na první pohled sice vypadají podobně jako ty z minulého století, ale to je dáno spíše střihem a celkovým image. Ve skutečnosti samozřejmě využívají všech výhod moderních technologií, o nichž se tehdejší generaci ani nezdálo. Na oblečení se používají například membrány zaručující voděodolnost a zároveň prodyšnost, materiály odpuzující špínu a zvyšující odolnost látky vůči roztržení nebo vodotěsně podlepené švy,“ vyjmenovává přednosti moderního dětského oblečení v retro stylu Kateřina Princová ze specializovaného serveru Skibi.cz, který se zaměřuje na správné oblékání a obouvání dětí.

Elastické tkaničky i trika s UV filtrem

Tenisky Reima Fresh
Tenisky Reima Fresh. Foto: www.skibi.cz

Také některé tenisky, které připomínají modely, jež nosili v dětství dnešní babičky a dědečkové, nezapřou svým provedením a vlastnostmi 21. století.

„Boty mají odpružené neklouzavé podrážky, šijí se z dokonale prodyšných materiálů, pro větší pohodlí je podšívka doplněná lycrou a elastické tkaničky se dětem zavazují určitě líp než kdysi jejich prarodičům,“ směje se Kateřina Princová a upozorňuje rovněž na významný, i když na pohled neviditelný, rozdíl u letních dětských triček oproti těm z dřívější doby. „Ta současná, moderní totiž obsahují vysoké UV faktory, díky nimž jsou děti dobře chráněny před slunečním zářením. Výhodou je i rychleschnoucí materiál, který udělá dobrou službu nejen při pobytu u vody.“

Bunda Reima Taag
Bunda Reima Taag. Foto: www.skibi.cz

Dětská retro bunda

Membránová bunda Reima Taag je vysoce nepromokavá bunda v retro střihu. Má odepínatelnou prošívanou vnitřní vestičku, kterou lze nosit samostatně, velké kapsy a reflexní prvky, které byly vytvořeny ve stylu 70. let. Koupíte na www.skibi.cz za 2 499 Kč.

Tenisky, které nikdy nezestárnou

Superlehké dětské tenisky Reima Fresh s elastickými tkaničkami jsou pohodlné i naboso. Dětem se dobře nosí díky příjemnému, prodyšnému materiálu. Navíc je můžete prát v pračce. Prodává www.skibi.cz za 1 119 Kč.

Super tričko s potiskem

Tričko Reima Foili
Tričko Reima Foili. Foto: www.skibi.cz

V úžasném tričku Reima Foili se děti ani nezpotí, ani neprochladnou. Je vyrobeno z rychleschnoucího materiálu, který dobře odvádí vlhkost, zároveň chrání i před sluncem pomocí UV faktoru 40+. Koupíte na www.skibi.cz za 699 Kč.

 

Ski a Bike Centrum Radotín je specializovaná prodejna pro cyklistiku a lyžování, založená v roce 1988. Nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení. Provozuje také špičkový lyžařský a cyklistický servis, test centrum a půjčovnu lyžařského náčiní. Je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima v České republice a pořadatelem mnoha sportovních akcí.

Více na www.skibi.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*