Je zde další recenze našeho partnerského webu www.receptyprodeti.cz!  Naši kolegové tentokrát vyzkoušeli skvělé lyžařské středisko, kde dětem pobyt na horách zpestříte i se společně pobavíte! V Říčkách v Orlických horách navíc kromě lyžování můžete po setmění zažít i pochod s loučemi.

Říčky, Orlické hory, Malý dobrodruh, Recepty pro děti
Foto: Archiv www.receptyprodeti.cz

Pochod po setmění aneb Od chalupy k chalupě má pomoci lidem poznat místní tradice, kulinární speciality a zároveň si užít zábavu na sněhu. Sraz je u ski centra, kde si všichni včetně dětí mohou vyzkoušet skluzky (klouzavé boty) a ten, kdo zvítězí ve slalomu, získá zvýhodněný ski pas. Pokračuje se s doprovodem a loučemi lesem k první chalupě, kde si vychutnáte čaj, grog a třeba lívance se skořicovým cukrem. U Macháčků si můžou děti zabobovat a dát si vyhlášené povidlové šátečky, dospělí se zahřejí svařeným vínem. A pak procházkou do místní hospůdky Děvetsil, která je zde ještě déle než kostel. Termíny: Pochod po setmění – Od chalupy k chalupě se koná vždy ve čtvrtek (16.2.) k večeru a to jednou za 14 dnů až do konce sezóny. Více se dozvíte ve Ski centru nebo v místě ubytování.

Ski centrum v Říčkách v Orlických horách Patří sice mezi menší ski areály v naší zemi, má však vše, co děti i rodiče ocení. Čtyři kilometry sjezdovek různých obtížností, snowpark, lyžařskou a snowboardovou školu a také běžecké trasy, které dohromady tvoří více jak 42 km. Výhodné permanentky, speciální slevy pro děti, rodiny i seniory. Navíc je zde parkoviště zdarma, a pokud se vám nechce jet autem, během zimní sezóny zde funguje i skibus. Více se dozvíte na www.skiricky.cz. Naše tipy na ubytování: Říčky v Orlických horách mají díky novému sdružení perfektně promyšlený systém ubytování. Nabízí více jak dvacet chat, hotelů, penzionů nebo apartmánů. My osobně jsme vyzkoušeli dva a můžeme vám je doporučit: Pokud máte rádi domácí prostředí blízko sjezdovky, podívejte se na www.petrmachacek.cz. K pronájmu jsou hned dvě chalupy vedle sebe a jako bonus moc milí majitelé. Vyzkoušet musíte nejen bobovačku na stráni, ale také již zmíněné povidlové šátečky paní Macháčkové. V Říčkách se nachází i wellness hotel s apartmány a polopenzí. Po lyžování se můžete naložit do výřivky, zaplavat si v bazénu nebo třeba zahrát pink ponk ve společenské místnosti s dětským koutkem. Více informací se dozvíte na www.aparthotelpodzakletym.cz.

One Comment

  1. Gábina says:

    Osobně dávám přednost Jeseníku ale i tohle vypadá dobře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*