Kde jinde oslavit příchod jara se svými milými, než v těch nejkrásnějších evropských metropolích? Barcelona vám představí umění tance flamenca, v Londýně si pochutnáte na lívancích, v Paříži poznáte retromobily a ve Vídni můžete navštívit unikátní výstavu. A pozor: autobusový dopravce Eurolines vás až do konce března sveze v rámci akce 1+1 dva za cenu jednoho!

Celá Barcelona tančí flamenco

Eurolines, Malý dobrodruh
Autobusy Eurolines vás dopraví do nekrásnějších evropských měst. Foto: www.eurolines.cz

Pokud se chcete vydat někam v Evropě, kde je příjemně teplo, vydejte se do Barcelony. Odvažujeme si tvrdit, že tady vám bude přímo vedro. Budou za to moct smyslné pohyby doprovázené hrou na kytaru a hlasité tleskání. To vše je flamenco, které Španělé považují za neodmyslitelnou část své kultury. Pokud se chcete nechat unášet jeho rytmem, vezměte svou partnerku či partnera s sebou a vydejte se do barcelonského legendárního Tablao Cordobes, kde vystupují ty největší hvězdy flamenca. Nejen, že zde objevíte tajemství, proč je tento tanec ve světě tak populární, ale také ochutnáte katalánské a španělské lahůdky! Autobusy Eurolines se do Barcelony v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za cenu 5660 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), www.eurolines.cz. Více na http://www.viator.com/tours/Barcelona/Flamenco-Night-at-Tablao-Cordobes/d562-2140FLAMENCO?SSAID=312173&aid=154260.

Lívancový den v Londýně

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. I v Londýně vědí, že bez pořádného přísunu energie, se nemůžete správně nastartovat na celý den. A proto v úterý 4. března určitě nesmíte chybět na Lívancovém dnu. Ovšem tato dobrota se nebude jen pojídat, bude se s ní i soutěžit. Pokud si chcete trochu zasportovat, a zároveň se pobavit, pak se zapojte do závodu, při němž musíte rychle utíkat a zároveň připravovat lívance. Jestliže si na to netroufáte, pak alespoň přijďte povzbuzovat. O zábavu zde nouze rozhodně nebude. Autobusy Eurolines se do Londýna v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za cenu 3100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), www.eurolines.cz. Více na http://www.visitlondon.com/things-to-do/event/28345169-pancake-day-in-london-2014.

Londýn zezelená

Den svatého Patrika připadá na 17. března, ale zábava začíná již o den dřív, kdy se koná velkolepý festival. Londýnský Trafalgar Square ovládne irská kultura s tradiční hudbou, tancem, ale také filmy. V případě, že se hodláte zapojit do těchto bujarých oslav, očekávejte záplavu lidí v zeleném oblečení s tradičním irským pitím v jedné ruce a irskou vlajkou v druhé. Pokud zamíříte do některé z hospůdek, nezapomeňte, že i zde v tento den platí zelený „dress code“! Autobusy Eurolines se do Londýna v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za cenu 3100 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), www.eurolines.cz. Více na http://www.visitlondon.com/things-to-do/event/7609013-st-patricks-day-2014.

Paříž plná retromobilů

Dámy, nevíte jak své muže nalákat na výlet do Paříže? Zkuste to přes auta! Zatímco vy budete zkoumat obchody na Champs-Élysées, vaše drahé polovičky mohou od 5. do 9. února obdivovat krásy retromobilů. Výstava více než 300 automobilů a motocyklů z 19. století jim zaručeně zpestří pobyt. Autobusy Eurolines se do Paříže v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za cenu 3200 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), www.eurolines.cz. Více na http://www.retromobile.com/.

Za vajíčky do Vídně

Vajíčka natvrdo či míchaná zná snad každý. Věděli byste ale, jaká jsou Fabergého carská vejce? Domníváte-li se, že jde o klasická vajíčka, které si připravíte ke snídani, pak hádáte špatně. Jedná se o mistrovské výtvory klenotníka Petera Carla Fabergého, které jsou od 18. února do 18. května k vidění v Uměleckohistorickém muzeu ve Vídni. Přes 160 exponátů bylo posbíráno v moskevských muzeích a převezeno do rakouské metropole. Avšak opravdovým unikátem, kterým se výstava pyšní, jsou čtyři carská velikonoční vejce, která byla vyrobena na zakázku rodiny Romanovců. Autobusy Eurolines se do Vídně v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za cenu 990 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), www.eurolines.cz. Více na http://www.wien.info/cs/sightseeing/museums-exhibitions/faberge-khm.

Autobusový dopravce Eurolines má od 27. 1. do 31. 3. 2014 akci 1 +1, kdy vás do 42 evropských metropolí zaveze dva za cenu jednoho. Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, platit můžete platební kartou a elektronické tikety si vytisknout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*