Pokud máte rádi rozhledy do malebné krajiny z výšky, tohle je ten pravý tip na některý z letních výletů, a klidně i pro celou rodinu. Nad vesničkou Lbosín v okrese Benešov u Prahy vyrostla unikátní dřevěná rozhledna Špulka a vede k ní dva kilometry dlouhá naučná stezka, která bude bavit děti i dospělé.

Rozhledna Špulka, Benešov, Malý dobrodruh
Z nové rozhledny Špulka na Benešovsku jde za dobré viditelnosti vidět i Sněžka. Foto:  www.chopos.cz

www.chopos.cz/

Auto si nejlépe zaparkujte právě v Lbosíně, kde na návsi stojí dřevěný rozcestník (a mimochodem, mají tu hezké dětské hřiště). Zážitkem samotným je však už naučná stezka, kterou lemují dřevěné cedule s obrázky a popisy života ptactva, zvířat i rostlin této oblasti, vyzkoušíte si v praxi vázání uzlů, můžete si zkusit sestavit hlavolam, chytat dřevěné rybky, které hlídá vodník, v lese se skrývají dřevěné muchomůrky, anebo si můžete zahrát na přírodní zvonkohru.

Pro výletníky zde nechybí v půli cesty hezký altán a veřejné ohniště.

Na kopci Březák, v nadmořské výšce 530 m. n. m., se pak nad krajinou tyčí rozhledna Špulka. Na její vrchol, do 30 metrů nad zemí, se dostanete po 150 schodech točitého schodiště, kde vás čeká krásný pohled na okolí a pozor: za dobrých podmínek uvidíte až na Sněžku do Krkonoš!

Co ještě můžete v okolí navštívit:
Město Benešov se zámkem Konopiště, krásnými parky a naučnou stezkou
Barokní zámek Jemniště
Hrad Český Šternberk
Více informací najdete na http://www.chopos.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*