Máte už naplánovaný program na měsíc leden? Pokud ještě nevíte, co dělat, pak vám dáme pár tipů na výstavy, které pořádá Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Valašské muzeum, Malý dobrodruh
Valašské muzeum v přírodě připravilo na měsíc leden pro své návštěvníky zábavný program. Foto: www.vmp.cz

Vánoční výstava betlémů

05. 12. 2012 – 02. 02. 2013

Výstava představuje výběr z bohaté kolekce betlémů Valašského muzea v přírodě. K zajímavým exponátům patří např. příborský betlém A. Staroweského z poloviny 19. století,  početný soubor z dílny řezbáře Františka Vrzalíka, který vznikl podle výtvarných návrhů malíře Jana Kobzáně, nebo tzv. kachlový betlém Heřmana Lansfelda ze Strážnice. K osobitým regionálním tvůrcům patří František Holba z Nedašova.

Městečko pod Radhoštěm

Stálá historicko-etnografická expozice přibližuje na modelových situacích z dějin Rožnova pod Radhoštěm historii i běžný život východomoravského městečka v průběhu více než sedmi staletí. Expozice je členěna do několika tematických celků, které postihují vybrané události a jevy ze života Rožnova pod Radhoštěm. Návštěvníkovi je nabídnuta procházka po různých tématech a zajímavostech z historie vybrané lokality i přilehlého mikroregionu, které na sebe navzájem časově navazují. Expozice využívá klasické výstavní prostředky i moderní muzeologické a výstavní postupy, které zatraktivní prezentované skutečnosti.

Výtvarné umění na Valašsku II.

Výtvarný život v letech 1920 – 1945

Výstava představuje výběr z výtvarné sbírky Valašského muzea v přírodě a spolu s několika výpůjčkami představuje výtvarný život na Valašsku v tomto období. Zároveň s obrazy je zde prezentován i malovaný porcelán, gobelíny a sklo. Několika fotografiemi je představena i moderní civilní architektura.

Malovaná jizba

Umělecké řemeslo a užité umění ve sbírkách Valašského muzea v přírodě z 18. až ½ 20. století

Na výstavě uvidíte výběr z kolekce uměleckého řemesla a užitého umění Valašského muzea v přírodě – nábytku, plastik, keramických předmětů, textilií a věcí osobní potřeby.

Dřevěné městečko – Panská sýpka

Řeznické řemeslo

Expozice o podobách řeznického řemesla v první polovině 20. století. Vystaven je starý řeznický krámek s malou dílnou na zpracování masa a také venkovská zabíjačka, která byla nedílnou součásti života na vesnici. Expozice je výpovědí o minulosti tradičního řemesla, které mělo svou nezastupitelnou úlohu v městském i venkovském prostředí.

Změna programu vyhrazena.

Otevírací doba:

Dřevěné městečko

01. 01.: 12:00 – 16:00

02. 01. – 31. 03.: 10:00 – 16:00

Mlýnská dolina

Zavřeno

Valašská dědina

01. 01.: 12:00 – 16:00

02. 01. – 31. 03.: 10:00 – 16:00

zpřístupněny pouze exteriéry

PONDĚLÍ ZAVÍRACÍ DEN.

Více informací na www.vmp.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*