Reima senzor v bundě, Malý dobrodruh
ReimaGo – senzor pohybu v bundě. Foto: www.reima.com

Technologická novinka

ReimaGO®  je chytrá kombinace funkčního oblečení, nositelného pohybového senzoru a bezplatné mobilní aplikace. Dnes se představuje na veletrhu ISPO v Mnichově a k vyzkoušení bude brzy i v ČR. Finský výrobce dětského oblečení se zábavnou formou a moderními technologiemi rozhodl motivovat děti k pohybu.

“Rodiče se bojí toho, že se děti dost nepohybují a tráví čas hraním her na počítačích a mobilech. Můžeme to ale otočit a použít her ve prospěch dětí! Po aktivním a intenzivním pohybu venku s jejich ReimaGO®  senzorem si mohou děti užít trochu zábavy i na obrazovce mobilu,” popisuje ředitelka značky Reima Elina Björklund jednoduchý a přitom účinný model, kdy je edukativní hra odměnou za dosažení jejich cílů. „Děti pohybem podpoří své zdraví, pobaví se u skvělé hry, plus se dostaví přirozené uspokojení po fyzické aktivitě – a to je ve skutečnosti trojí odměna.“

Aby pohybu nebylo nikdy málo

Kolekce oblečení se senzory ReimaGO®  vznikla ve spolupráci s finskou sportovní technologickou špičkou Suunto. Pohybový senzor byl ale speciálně vyvinutý pro děti a po precizní studii zabývající se sledováním jejich pohybu.  „Není to o monitorování srdeční tepové frekvence nebo o počítání kalorií – měří intenzitu a délku trvání dětské fyzické aktivity v průběhu dne. Senzor se probudí k činnosti kdykoliv se dítě začne pohybovat, a může být používán ke sledování pohybové aktivity kdekoliv a kdykoliv v průběhu dne ve školce, škole, na kroužcích i během volného času,“ doplňuje Lukáš Princ ze specializované prodejny Ski a Bike Centrum Radotín, která je výhradním dovozcem značky Reima do ČR.

Data o pohybové aktivitě uložená senzorem pak jdou načíst do ReimaGO®  aplikace, která pracuje v iOS a můžete si ji od podzimu stáhnout zdarma z App store. „Aplikace je jednoduchá a přitom inspirující, zábavná a snadno ovladatelná: hra ukazuje dětem jejich pokroky a shromažďuje odměny za jejich aktivitu. Nezabere to moc času a děti mohou hned zase vyrazit ven. Rodiče mají v aplikaci své vlastní zobrazení, kde mohou snadno sledovat úroveň dětské pohybové aktivity, stejně tak jako si nastavit individuální cíle a odměny pro děti,“ doplňuje Lukáš Princ.

Nositelný, vypratelný a prakticky nerozbitný

ReimaGO®  senzor je voděodolný, pracuje i v extrémně studeném počasí – podobně jako oblečení, ke kterému ho lze připnout. Několik produktů Reima z kolekce podzim/zima 2016 bude vybaveno kapsičkou, uvnitř které je nalaminovaný konektor pro připnutí senzoru. Ten se dá jednoduše umístit také do kapsy, přestože nejpřesnější výsledky měření poskytuje, pokud je umístěný blízko tělu.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*