Už jste slyšeli o úžasné akci, kterou vyhlásila CK Periscope Skandinávie? Že ne? Pak o moc přicházíte. Podívejte se do Skandinávie  a ušetřete pár korun. Stačí jenom, abyste byli  ve věku 55+ a můžete cestovat levněji.

Norsko, Malý dobrodruh
Skandinávie je nejkrásnější mimo hlavní turistickou sezónu. Foto: www.periscope.cz

Přibližně od roku 2011 se na českém trhu začaly objevovat zájezdy do vybraných destinací, jako je Andalusie, Kypr nebo Sicílie, při nichž státní nebo místní turistické centrály pro podporu cestovního ruchu v době mimo hlavní turistickou sezonu dotovaly buď cenu letenek, nebo cenu hotelů, případně obojí. Tyto zájezdy si velmi oblíbili především klienti starší 55 let, kteří nemají problém vycestovat mimo sezonu (na rozdíl od mladých rodin s dětmi školou povinnými), vyhovuje jim menší turistický ruch a vítají poskytované slevy.

Do Skandinávie v nejlepších letech

„Vzhledem k tomu, že náš průměrný klient je starší 50 let a jezdí s námi velké množství zákazníků nad 55 let věku, uvědomili jsme si potenciál propagačního označení zájezdů 55+. Přestože jsou přímé náklady zájezdů do skandinávských zemí nejméně dvojnásobné ve srovnání s jihem Evropy, hledali jsme cestu, jak takový zájezd na sever vytvořit,“ říká Petr Burian z CK Periscope Skandinávie a dodává: „Záměrně se vyhýbáme označování „zájezdy pro seniory“, protože vymezení klientely 55+ se neshoduje s věkem českých penzistů. Navíc předpokládáme, že doba specializovaných poznávacích zájezdů pro lidi v důchodovém věku český cestovní ruch teprve čeká.“

S rostoucím věkem klesá cena

Pro letošní sezonu tedy CK Periscope Skandinávie připravila novinku NORSKO 55+, zájezd určený především této věkové skupině, navíc se speciální nabídkou – je-li klientovi v den odjezdu 55 let a více, sníží se pro něj cena zájezdu o 2 000 Kč. Díky dobré spolupráci s norskou pobočkou celosvětové sítě hostelů Hostelling International byly domluveny slevy na cenách za ubytování v tzv. nízké sezoně (červen a přelom srpen/září). Klienti tak budou moci bydlet v komfortních hostelech v samém srdci fjordů.

Zájezdy s 55+

„Letos jsme vypsali 3 letecké a jeden autobusový zájezd Norsko 55+ a již během prvních dvou měsíců máme tyto zájezdy z 80 % vyprodané,“ potvrzuje správný odhad a nový trend v cestování Petr Burian. „Proto aktuálně zařazujeme do prodeje další termín leteckého zájezdu Norsko 55+ na přelomu srpna a září. V nejbližší době také připravíme obdobné zájezdy ISLAND 55+ a POBALTÍ 55+. Se zahraničními partnery již nyní aktivně jednáme.“

Znáte CK Periscope Skandinávie?

CK Periscope Skandinávie oslavila 19. 1. 2013 již 20 let od svého založení. Vyprofilovala se především jako specialista na severské země, ale svou nabídku zájezdů každoročně  rozšiřuje o další destinace.

Více na www.periscope.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*