V sobotu 16. července 2011 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční 18. ročník pořadu Pekařská sobota.

Foto: Czech Tourism

Dřevěné městečko přivítá pekařské firmy, které budou prezentovat sortiment svých pekařských výrobků formou stánkového prodeje. Firmy nabídnou převážně standardní pečivo, sortiment chleba a rohlíků, ale také sladké pečivo, koláče nebo cukroví. Zúčastní se tradičních pekařských soutěží spojených s Pekařskou sobotou, soutěže o nejlepší chleba a soutěže o nejlepší rohlík. Přítomní pekaři se mohou na centrálním palouku v Dřevěném městečku zúčastnit také soutěže v netradičních pekařských disciplinách, tzv. pekařském trojboji. Návštěvníci Pekařské soboty budou zapojeni do soutěžních aktivit díky hlasovacím kuponům, kterými vyberou nejlepší pekařský stánek Valašského království..

Ve spolupráci s firmou IREKS ENZYMA Brno, dlouholetým sponzorem Pekařské soboty, se i letos realizuje pečení chleba ve chlebových pecích v objektu domu z Nového Hrozenkova ve Valašské dědině a v objektu vodního mlýna v Mlýnské dolině. IREKS ENZYMA letos připravuje losovací soutěž pro návštěvníky v souvislosti s 20. výročím firmy.

Kulturní náplň pořadu letos zajistí vystoupení Folklorního souboru Klas z Kralic na Hané, dechové hudby Bystřičanka z Valašské Bystřice a vystoupení slovenského zpěváka Pavola Hammela.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*