Pořádnou lyžovačku si my Češi většinou představujeme v nadmořské výšce kolem dvou tisíc metrů nad mořem. Musím konstatovat, že je to k naší velké škodě. Zkuste SkiWelt. Navíc ideální destinace pro rodiny s dětmi.

SkiWelt Wilder Kaiser-BrixentalČechů a Moraváků v obřím areálu SkiWelt potkáváte čím dál víc – pomalu ale jistě totiž zjišťují, že tento velkolepě pojatý lyžařský svět s téměr třemi stovkami kilometrů sjezdovek leží jen 500 kilometrů od Prahy a o něco víc od Brna.

Multifunkčnost lyžařské oblasti spočívá v důmyslném propojení devíti středisek jednak v rámci areálu SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, a zároveň jeho dalšího navázání na populární zimní střediska Kitzbühel-Kirchberg.

Oficiální název zní SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, podtitulek „Šíleně velký“. A není tu vůbec nadsazené, jak každý lyžař rychle pochopí, když vyrazí z jednoho z devíti středisek v údolí (Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll, Westendorf) na pláně. Vybudovány tu byly dva skvěle značené okruhy na sebe navazujících sjezdovek, stačí si jen vybrat.

SkiWelt Wilder Kaiser-BrixentalMůžete jet ve směru hodinových ručiček (po zelených značkách) nebo obráceně (po oranžových). Začít a skončit můžete v jakékoli obci lyžařské oblasti SkiWelt. Samozřejmě si můžete trasu zpestřit jedním nebo i několika sjezdy do údolí. Mimochodem ještě k tématu „rozmanitost sjezdovek“:

Areály oblasti SkiWelt nabízejí celkem 21 sjezdů dolů do údolí – tolik nenajdete nikde jinde.

A má to i další velkou výhodu, když na okruh vyrazíte s dětmi, neexistují žádné argumenty, jak štreku opustit, musí se pokračovat stále dál…

SkiWelt Wilder Kaiser-BrixentalAreál tvoří fantastická spleť 90 lanovek a vleků s 284 kilometry nekonečných a výborně upravovaných sjezdovek stáčejících se kolem Hohe Salve – nejkrásnější vysokohorské výhlídky v celém Tyrolsku. Nejdelší, desetikilometrová sjezdovka vede do střediska Hopfgarten, další úžasné tratě směřují do středisek Itter, Ellmau, Hopfgartenu a Brixenu, na který navazuje lyžařská houpačka Westendorf. Výhodou je, že se skipasem Super Ski Card nezáleží na to m, kde bydlíte, díky univerzálnímu skipasu můžete absolvovat celý lyžařský region.

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental myslí i na děti

Lámat si hlavu, čím zabavit svého potomka, si opravdu nikdo nemusí. K dispozici jsou tu kvalitní lyžařské školky, jako KinderKaiserland s novým širokým dopravním kobercem i několik zábavních parků. Za zmínku stojí také projížďky na koňském povoze. Huňaté koníky a jízdu na sáních milují děti i dospělí.

Super týdny v celé lyžařské oblasti SkiWelt

SkiWelt Wilder Kaiser-BrixentalV březnu se vyplatí obzvláště rodinná dovolená, protože v doprovodu rodičů, pokud si jeden rodič zakoupí skipas pro SkiWelt na dobu platnosti nejméně 3 dní, obdrží všechny jeho děti do 15 let věku pro stejné časové období skipas zdarma pro oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental.
A šoféři pozor! Není potřeba dálniční známka – platí úmluva mezi policajty a turistickým svazem, že se na těch pouhých deseti kilometrech, které následují po Německu, nekontroluje.

Více informací najdete na: www.skiwelt.at

Nabídka sjezdovek: snadné modré sjezdovky: 122 km – středné náročné červené sjezdovky: 129 km – náročné černé sjezdovky: 10 km – lyžařské tratě: 23 km, celkem 90 vleků a lanovek + freestylisti mají k dispozici tři funparky

Pohled do zákulisí lyžařských areálů SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Pro všechny ty, kteří se zajímají o techniku a rádi by se chtěli podívat, jak to funguje v zákulisí lyžařských středisek, jsme v lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental připravili dvě neobyčejně zajímavé nabídky. Prohlídka továrny na sníh se koná v areálu SkiWelt Scheffau každé úterý v 10 hodin. Sraz je přímo u továrny (spojovací cesta č. 71a mezi vrcholem Eiberg a Aualm, na levé straně). Pokud vám to nevyjde v úterý, můžete prohlídku absolvovat také ve čtvrtek, ovšem v areálu SkiWelt Söll. Účastníci si mohou prohlédnout zasněžovací děla a seznámit se s detaily výroby technického sněhu. Sraz je v 14:30 hod. u Čarodějného hrnce (Hexentopf) u střední stanice.

Více informací najdete na www.wilderkaiser.info

Jak se dostat do SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser-BrixentalAutem máte dvě možnosti, záleží na tom, ze které části ČR vyrazíte. První variantou je vyrazit na České Budějovice a najet u Lince na rakouskou dálnici A1, která vede z Vídně do Salcburku. Odtud pojedete přes německý trojúhelník po trase Bad Reichenhall – Waidring – St. Johann in Tirol, poté směrem na Wörgl do středisek Orten Söll, Scheffau, Ellmau nebo Going.

Rychleji ( 4,5 – 5 hodin) se dá jet z Prahy přes Mnichov a na Innsbruck, ale trasa vedoucí po dálnicích je delší. Na rakouskou dálnici nepotřebujete vignettu ! Je tu dohoda: policie na těch pár kilometrech ( mezi německou hranicí a sjezdem na Kufstein) nekontroluje!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*