Už víte, co budete dělat v neděli 13. dubna? Pokud ještě nemáte žádné plány, pak si do diáře zapište, že Strollering je opět tu! Zapojte se se svými dětmi do závodu kočárků a užijte si spoustu zábavy.

Kočárek, Malý dobrodruh
Užijte si krásnou neděli se svými dětmi. Foto: www.dreamstime.com

Strollering® je fitness program pro maminky a tatínky (nejen) s kočárkem. Jeho hlavní součástí je sportovní dynamická chůze, kterou lze jednoduše spojit s různými posilovacími a protahovacími cviky. K tomu lze perfektně využít právě kočárek, a spojit tak pravidelné kočárkové procházky se skvělým fitness cvičením na čerstvém vzduchu. Do cvičení jsou často zapojovány i děti, které se tak od samého začátku učí, že pohyb je přirozenou součástí života.

Oslavte příchod jara při závodech

A právě v dubnu máte možnost se ke Strolleringu® přidat, vyzkoušet si ho naostro a zasoutěžit si s ostatními rodiči. Stránky Plus pro Vás od Nestlé jsou letos již třetím rokem partnerem této celorepublikové akce, kterou pořádá občanské sdružení Strollering® – Život v pohybu. Závody proběhnou 13. dubna od 15 hodin po celé České republice. Závodit se bude ve sportovní chůzi s kočárkem na trati o délce zhruba 100 kroků a tuto trať je potřeba zdolat v co nejkratším čase. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny s kočárkem, ve kterém musí být právě děťátko. Nezáleží však na tom, jak staré miminko je, nebo s jakým druhem kočárku se na start postavíte. Cílem závodů je přivítat jaro, zahájit tak outdoorovou sezónu a hlavně, užít si spoustu legrace.

Soupeřit bude až 500 kočárků

Loňský, druhý, ročník závodů přilákal opět spoustu příznivců. Někteří již věděli, do čeho jdou, jiní se teprve osmělovali. První ročník závodů se konal na 10 místech po České republice, druhý už na 26 místech a letos se závody budou konat na 38 místech, z čehož plyne, že návštěvnost se očekává ještě vyšší než loni, kdy se závodů zúčastnilo více než 500 kočárků. V každém městě bude pro závodníky a jejich rodiny připraven doprovodný program. Hlavní program se ale bude odehrávat v Praze ve Stromovce, kde můžete potkat Strollering® tým a také navštívit stánek Plus pro Vás. Celou akci zde bude moderovat skvělá herečka Dejvického divadla Simona Babčáková.

Závodníci se mohou registrovat předem na stránkách www.zavodykocarku.cz nebo přímo u svého organizátora a na místě v den konání akce uhradit startovné ve výši 50 Kč. Výtěžek, konkrétně 25 Kč z každého startovného, poputuje na účet neziskové organizace Centrum Paraple.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*