Sotva jste koupili dětem zimní oblečení a už zase potřebují jarní? Říkáte si: „Kdyby tak existovalo oblečení, které bychom mohli využít ve všech ročních obdobích.“ A ono vážně existuje! Univerzální outdoorové oblečení značky Reima vás uchvátí nejen materiálem, ale také designem.

Oblečení Reima, Malý dobrodruh
Déšť pro bundy Reima není žádný problém. Foto: www.skiservis.cz

„Reima staví na maximální praktičnosti pro děti, které si mohou hrát venku za každého počasí. Ovšem také myslí na rodiče, jež neradi tráví mnoho času složitým oblékáním svých potomků. Celá rodina tak dnes může být dokonale outdoorově vybavena. Dětské oblečení Reima splňuje všechny technické požadavky jako to pro dospělé: je nepromokavé, udržuje teplo, odvádí vlhkost i pot od těla a má velmi malou hmotnost,“ říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima v České republice.

Zimní nebo jarní oblečení?

Reima, Malý dobrodruh
Na vycházku do přírody stylově.Foto: www.skiservis.cz

Reima používá speciální systém snadného vrstvení, který nazvala Play Layers™. Spočívá v tom, že jednotlivé vrstvy oděvů je možné do sebe vpínat druky.  „Dítěti se pak rukávy, nohavice ani nic jiného nehrne a zůstává tak v maximálním pohodlí při všech aktivitách. Různé kombinace oblečení tak může v podstatě nosit po celý rok. V zimě mu můžete pod overal či bundu vepnout navíc teplounký fleece a na jaře vám pak bude stačit na procházku samotná vrchní vrstva,“ upřesňuje Kateřina Princová s tím, že systém vpínání Play Layers může být i zábavný, protože je možné jej použít napříč různými druhy, střihy i velikostmi oblečení.

Bez problémů tak přejdete třeba ze zimy do jara, ale i zpět z podzimu do zimy a ušetříte za nákup dalšího oblečení. Přitom máte zaručeno, že vaše dítě bude vždy v teple, suchu a pohodlí.

„Při oteplení, nebo při zvýšeném pohybu, je jednoduché jednu z vrstev sundat. Vždy je však třeba správně vrstvit podle aktivit a počasí a použít kvalitní a funkční materiály,“ radí Kateřina Princová.

Naučte se vrstvit

Spodní vrstva:  Nejlépe funkční dětské termoprádlo, které odvádí pot od těla. Ten je postoupen do druhé/střední vrstvy a díky tomu je uvnitř zajištěno optimální mikroklima.

Střední vrstva: Zajišťuje tělu teplo a izolaci. Střední vrstvy se vyrábějí ze široké škály materiálů v mnoha druzích rozmanitých střihů a barev. Oblečení označené názvem Play Layers  může být snadno uchyceno k ochranné vrchní vrstvě za pomocí druků.

Vrchní vrstva: Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy jako je vítr a déšť. Stále je však tato vrstva dostatečně prodyšná. To proto, aby byla vlhkost od těla odvedena ven.

Unikátní design

A co bude letos v dětských šatnících in? Reima sází na sportovní streetovou módu v bílých a neutrálních šedých odstínech přes jasné pastelové barvy až po tmavou s odlesky polární záře. Kluci i holky jistě ocení stěžejní motivy, kterými budou Šťastní superhrdinové a Kosmické události. V roce 2013 uspořádala Reima dětskou výtvarnou soutěž, jejímž cílem bylo najít vzor potisku pro rok 2014, a povedlo se…

Finská společnost Reima se od roku 1944 je průkopníkem technického outdoor oblékání pro děti. V roce 2007 dosáhla obratu cca 23 milionů eur. Téměř 80 % produkce exportuje (více na www.reima.fi). Výhradním dovozcem Reimy do ČR je od roku 2009 Ski a Bike Centrum Radotín, které nabízí od roku 1988 prémiové značky sportovního vybavení a oblečení. V jeho specializovaných prodejnách Skibi Kids najdete dětskou módu i produkty pro dětskou cyklistiku, lyžování, plavání a in-line bruslení (více na www.skiservis.cz).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*