Nevíte, co s volnou sobotou? Pak si s dětmi zajeďte do Svitav, kde na vás čeká bohatý program plný sportu. Pokud se zajímáte o včelí život, pak máte příležitost se něco nového i dovědět. Celá akce začíná už 26. dubna.

Svitavy, Malý dobrodruh
Užijte si krásný den se svými dětmi. Foto: www.ic.svitavy.cz

Ve Svitavách je nejen pro rodiče s dětmi  připraven na sobotu 26. dubna program, který je zaměřen nejen na poznávání památek a přírody, ale nabízí také možnost „protáhnout“ své tělo a strávit pěkné chvíle s rodinou a přáteli. Svitavský turistický oddíl při této příležitosti zahájí letošní turistickou sezonu. Sobotní program bude sestaven tak, aby vyhovoval cyklistům i pěším turistům.

Pozor, začínáme!

Pěší trasa měří 6,5 km a směřuje k rybníku Rosnička, dále pak lesními cestami k Památníku včelích matek a následně do obce Kukle. Jedná se o zážitkovou trasu pro děti, která bude vytvořena svitavským turistickým oddílem TOM Zálesáci. Start bude u sportovní haly Na Střelnici od 9:30 do 11 hodin, kde bude i první stanoviště s úkoly pro soutěžící děti.

K Památníku včelích matek a do obce Kukle vás navede i cyklotrasa přes obce Koclířov, Dětřichov, Opatov a Opatovec, měří necelých 25 km. V Koclířově bude otevřen opravený farní kostel, kolem kterého se nachází zrestaurovaná architektonicky výjimečná křížová cesta. Dále lze navštívit poutní areál Českomoravské Fatimy – bývalý klášter s možností ochutnat něco dobrého ve zdejší cukrárně. V Opatově bude otevřen kostel sv. Jana Nepomuckého a je možné se občerstvit v příjemném prostředí nové Opatovské hospody. V Opatovci můžete navštívit kostel Narození Panny Marie a v Dětřichově kostel sv. Petra a Pavla s nově opravenou hřbitovní branou.

Jak žijí včely?

Ve 13:00 hodin proběhne slavnostní otevření Památníku včelích matek, který se nachází v katastru obce Kukle. Památník připomíná téměř zapomenutou včelařskou tradici v regionu s ojedinělou architekturou a je zajímavým turistickým cílem. Při otevření zazpívá dětský pěvecký sbor z Poličky. Po slavnostním otevření Památníku včelích matek bude Lesní klub Brlenka zábavnou formou doprovázet účastníky do obce Kukle. Od 13:00 do 14:00 hodin se mohou děti seznámit zážitkovou formou se životem včel. Několik stanovišť s úkoly bude příjemným zpestřením na závěrečném úseku pěší túry.

Hřiště pro děti

V Kuklích se bude konat ve 14 hodin slavnostní otevření Obecního společenského centra s dětským hřištěm. Na tomto posledním stanovišti si účastníci mohou poslechnout hudební vystoupení kapely BezLimitu, zakoupit něco dobrého ve stáncích a odpočinout si. Na přiložené mapě jsou zaznamenány obě trasy. Pokud budete chtít mapu, budou k dispozici v informačním centru. Všechny podrobnosti najdete také na webových stránkách: www.ic.svitavy.cz nebo na facebooku města Svitavy – oficiální informační portál města Svitavy.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*