Dovolená ve Švýcarsku zdaleka není tak nedostupná jak si mnozí Češi myslí. Vybrali jsme zajímavá místa pro rodiny s dětmi a  k tomu přidali několik užitečných tipů, jak ušetřit.

Curych na kole i na lodi

Curych, Malý dobrodruh
Romantické město se spoustou památek, atrakcí pro děti a výhledem na alpské panorama, to je Curych.

Dobrá poloha Curychu a perfektně fungující dopravní systém vám umožní navštívit více krásných míst během krátkého času, a to v naprosté pohodě i pro dětské nožičky. Vybrali jsme několik curyšských skvostů, které stojí za vidění a nadchnou celou rodinu.

Nejprve několik praktických rad:

V informacích na nádraží obdržíte  zdarma mapku s vyznačeným prohlídkovým okruhem.

Pro delší aktivní pobyt v Curychu je výhodné si zakoupit Zürich Card, která zahrnuje jízdenku na městskou dopravu, ale i řadu vstupů a dalších slev.

A co ještě doporučujeme?

– Půjčení kola zdarma a výlet do okolí

– Pěší výlet přes Üetliberg, na kterém se nachází rozhledna s úžasným výhledem na Curyšské jezero (přístupná zdarma 24 hodin). Na kopec se lze dostat i vlakem v rámci městské dopravy, vlak vyjíždí rovněž z hlavního nádraží, nicméně lze uskutečnit i jako celodenní výlet a pokračovat po hřebeni a sjet/sejít do některé z dalších stanic vlaku.

– Výlet lodí Curychem. Doporučujeme zakoupení denní jízdenky, v jejímž rámci je zahrnuta i doprava lodí po městě. Loď vyjíždí rovněž od hlavního nádraží, resp. Landesmusea a dojet můžete až do stanice Zürich Horn, odkud se zpět do centra můžete vydat po břehu jezera a ev. se i cestou vykoupat. S Zürich Card se můžete vydat i na okruh po jezeře. Malý okruh 1,5 hod. je v Zürich Card již zahrnut.

– Výlet do ZOO a návštěva haly s deštným pralesem Masaola.

– Koupání v Curyšském jezeře. Švýcarská jezera překvapí čistou vodou a příjemným prostředím nehledě na to, že se nachází v centru města. Místa na koupání jsou veřejně přístupná a neplatí se zde vstupné. Samozřejmě jsou tady i uzavřené plovárny.

 

Lucern krok za krokem

– Prohlídka města Lucern

– Návštěva dopravního muzea – Verkehrshaus – nejnavštěvovanější muzeum Švýcarska – rezervujte si alespoň 1/2 dne, ale snadno tady strávíte celý den, blízko muzea je rovněž možné se koupat v Lucernském jezeře.

– Hora Pilatus (na vrchol hory se dostanete nejstrmější zubačkou na světě – skutečně krásný zážitek pro dospělé i děti). Lze absolvovat také jako okruh – zubačka–lanovka.

– Výlet do Engelbergu a na Titlis – ledovec nejbližší k Lucernu, nedá se tady v létě lyžovat, ale atrakce na sněhu jsou tady k dispozici.

– Hora Rigi – výlet lze rovněž absolvovat jako okruh s lodí, zubačkou a lanovkou. Celý je zahrnut v jízdence Swiss Pass.

 

Výlet k Rýnským vodopádům a do Schaffhausenu

Rýnské vodopády, Malý dobrodruh
Pohled na Rýnské vodopády vás vezme za srdce.

– Rheinfall: doporučujeme koupit na místě balíček, který zahrnuje přepravu lodí na druhý břeh řeky a návštěvu zámku nebo okruh, kdy dojedete ke skále uprostřed vodopádu – jedinečný výhled. Lze absolvovat také jako pěší okruh od zámku přes most až k nástupní stanici na loď.

– Schaffhausen – město s jedinečnými fasádami domů a malebné městečko Stein am Rhein.

 

Výlet do Rapperswilu

– Výlet lodí z Curychu – prohlídka města a zámku Rapperswil, zoologická zahrada, kde děti můžou krmit zvířata.

– Aquapark Alpamare – největší park ve Švýcarsku.

 

Výlet do Appenzellu

– Návštěva městečka Appenzell. Kanton je známý především díky jedinečnýjm tradicím a malebné krajině. Doporučujeme navštívit místní sýrárnu, kde je vyráběn stejnojmenný sýr.

– Hora Säntis (lanovkou) a výlet po okolí.

 

Více informací najdete na www.MojeSvycarsko.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*