Když jsem tady byla před lety ještě bez dětí, skvěle jsem si to užila. Ale myslím že letos – už s dětmi – si to užiju ještě víc. Tatralandia, to je nefalšovaný tropický ráj ve slovenském Liptově, který má co nabídnout velkým i malým dobrodruhům. Takovouhle vodní zábavu jste totiž ještě nezažili!

tatralandia, Malý dobrodruh
Ve vodním světě Tatralandia si na své přijdou rodiny s malými i většími dětmi.

A začneme jedním aktuálním tipem, proč se sem vydat. V zimě je tady snad ještě lépe než v létě, protože si všech skvělých atrakcí i wellnessu můžete užívat obklopeni zasněženými vrcholky hor. Ovšem, pokud přemýšlíte, kam letos na Silvestra, věřte, že tohle je to pravé místo, kde vy si odpočinete a děti se dosytosti vyřádí. Silvestr v Tatralandii to totiž není jen večerní zábava, ale doslova celodenní! Užijete si šnorchlování, aquagymnastiky v mořské  vodě, chybět nebudou různá taneční vystoupení i minidisco (mimochodem předvedou se skupiny Phantoms Crew a Grupo  Caliente, které možná znáte z pořadu Česko Slovensko má talent), děti se ocitnou v kůži pirátů, čekají na vás soutěže, tombola a především Tropická novoroční párty!

Tatralandia láká rodiny i divoké rafťáky

Ale zpět k tomu vyhlášenému areálu, jakým Tatralandia Holiday Resort je nejen na Slovensku, ale také v Česku a zejména v Polsku. Najdete ji v regionu Liptov s jedinečnou atmosférou, kterou vytváří udržování folklórních tradic pod Vysokými a Nízkými Tatrami a oběma Fatrami. Okolí stojí rozhodně za prozkoumání, ovšem ani k tomu, abyste si užili všech vymožeností Aquaparku Tatralandia s celoročním přímořským rájem Tropical Paradise vám nebude jeden den stačit.
No jen považte: mají tady celkem 14 bazénů (z toho 9 celoročních) s mořskou, termální i čirou vodou, 28 úžasných toboganů a skluzavek: 5 nejlepších funguje celoročně: raftovací tobogan Tornado s vodním vírem, modro-fialový 90 m dlouhý tobogan Rapido, Monkey Slide prověří vaši kondici, Jungle Raft je pro rodinné rafťáky, nespoutaná jízda vás zase dostane na toboganu Black & White.
Nespočet atrakcí najdete také pod průhlednou střechou tropického světa, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. Tropical paradise je domovem unikátní dřevěná plachetnice, která ztroskotala na skále, na níž se blýskají pravé koraly, mušle a kolem obeplouvají pestrobarevné rybičky (vy se tady můžete se šnorchlem potápět s nimi a hledat přitom ukrytý poklad!). Na souši zase stojí vysoké palmy, pod nimiž ve stínu můžete relaxovat v pohodlných lehátkách. A až si odpočinete, nezapomeňte se ještě kolem replik koloniálních staveb z Afriky odbočit do džungle…

tatralandia, Malý dobrodruh
V Tatralandii je léčivá i voda, doporučujeme vyzkoušet thalasso terapii!

Léčivá Tatralandia

Rodiče si zase mohou odpočinout při masážích, zábalech, koupelích ve Wellness Paradise nebo ve vyhlášeném Keltském saunovém světě, kde najdete celkem 17 parních, vodních a masážních koupelí, saun a procedur. V Tatralandii je výjimečná i voda v bazénech, která díky svému složení blahodárně působí na pohybové a dýchací ústrojenství. V bazénech s mořskou vodou si navíc můžete vychutnat léčivé účinky thallasso terapie, zdejší slavné léčby mořem, protože rozpuštěná sůl zlepšuje stav centrálního nervového systému, krevní oběh, stav pokožky, snižuje pocit únavy, dětem zlepší spánek a dámy pozor: nám pomůže bojovat proti celulitidě!
Keltský saunový svět

A protože jsme kousek od vyhlášeného lyžařského střediska Jasná Nízké Tatry, byla by škoda nenasednou do skibusu a pořádně si nezalyžovat.
Praktické informace:
Kde se najíst: Rozhodně v Tatralandii. Exotickou kuchyni si můžete dopřát v Paradiso Restaurantu přímo v Tropical Paradise (kromě dobrého jídla vás tady nadchne stylový interiér i výhled na Tatry). Kousek odsud je pak Marina Bar, stylový lodní bar s čerstvě napečenými koláčky a Barbados Bar s originálními míchanými nápoji. Hladovým, kteří mají rádi klasiku zase doporučujeme Zbojníckou kolibu s tradičními slovenskými jídly.
Kde se ubytovat: V Tatralandii nabízejí samozřejmě balíček služeb, od ubytování, přes stravu až po vstup do vodního světa a wellness. I v ubytovacích kapacitách máte ovšem z čeho vybírat. Pro ty, kteří chtějí ještě více relaxu je tu Wellness Hotel Grand Jasná**** nebo intimní Boutique Hotel Tri Studničky****, rodinám bychom rozhodně doporučili Holiday Village Tatralandia, který je součástí komplexu.

Více informací na: www.tatralandia.sk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*