Čtyři dny plné zábavy čekají děti i dospělé od 21. do 24. září 2016 na Novoměstské radnici v Praze na již 22. herní výstavě Hry a hlavolamy.  Můžete se těšit především na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, například přednášky a workshopy pro školy, dětské skupiny i veřejnost, turnaje a soutěže nebo hraní s tzv. chytrými stavebnicemi.

Výstava Hry a hlavolamy
Stovky deskových a společenských her potěší na výstavě malé i velké. Foto www.hryahlavolamy.cz

Výstava je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači.

„Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kam můžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. V pátek je herna opět prodloužena až do 20 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter.

V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry.

„Existují různé hry – rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické hry. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek.

Hlavolamový worskhop i hrátky s fyzikou

Na veřejnost čekají woskhopy, pokusy, ale především zábavy. Foto Stovky deskových a společenských her potěší na výstavě malé i velké. Foto www.hryahlavolamy.cz
Na veřejnost čekají woskhopy, pokusy, ale především zábavy. Foto Stovky deskových a společenských her potěší na výstavě malé i velké. Foto www.hryahlavolamy.cz

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Velmi vyhledávané jsou přednášky a workshopy pro školní skupiny a dětské kolektivy, na které se musí zájemci registrovat předem prostřednictvím webových stránek. Letos proběhne v pátek v podvečer také hlavolamový workshop pro veřejnost. Dále se představí Asociace malých debrujárů, kteří se zaměřují na hrátky s fyzikou a chemií pro děti a na výstavě předvedou něco ze svých dovedností. Tvořivým doplňkem bude jistě pro děti i dospělé herna magnetické stavebnice Geomag nebo z elektronické stavebnice Boffin. Navíc proběhne během soboty mistrovství ČR v logické karetní hře s prvky fantasy Wizard.

Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h

Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*