Pokud rodiče chtějí svým dětem pod stromeček nadělit zábavnou hru nebo knížku, která potomkům pomůže s angličtinou, mají nejvyšší čas. Přinášíme pár tipů na vhodný vánoční dárek pro menší i větší děti.

Zábavné pexeso Helen Doron
Oblíbená hra pexeso pro malé děti s tématy „Na statku“ a „Podmořský svět“. Foto: www.helendoron.cz

V obchodech i na internetu jsou k mání různé verze her pexeso, puzzle nebo motanice. Děti tento typ her dobře znají. Jejich anglická verze proto může být pro malé angličtináře vítaným zpestřením. „Děti mají radost, když své oblíbené hry mohou najednou hrát v angličtině. Posiluje to jejich sebevědomí a motivuje k dalšímu studiu,“ říká Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English.

Užitečný může být také zábavný obrázkový slovník anglického jazyka. Existují ve verzích například pro děti od 4 nebo 7 let. Malí studenti angličtiny s takovými slovníky pracují buď samostatně, anebo spolu s rodiči. Dalším tipem na vánoční dárek jsou anglicky psané komiksy. Jejich jazyková úroveň ve spojení s názornými obrázky představuje vhodný výukový materiál.

Vášnivým čtenářům s pokročilejší angličtinou pak přijdou vhod tak zvané „readers“. Jedná se o známé knižní příběhy přepracované do výukové podoby, aby je mohli číst všichni, kteří si chtějí zlepšit angličtinu. Výhodou je, že si zájemce může vybrat odpovídající úroveň. Takové knihy bývají doplněny slovníčky, různými jazykovými úkoly, cvičeními či audio nahrávkami.

Tipy na vánoční dárky z e-shopu Helen Doron English

Zábavné pexeso s angličtinou
Zábavné pexeso s angličtinou. Foto: www.helendoron.cz

Pexeso: Oblíbená hra pro malé děti s tématy „Na statku“ a „Podmořský svět“. Pexeso rozvíjí postřeh i paměť. Mimořádně odolné hrací karty o velikosti 15 x 15 cm. Vhodné i pro nejmenší děti. Koupíte na www.helendoron.cz/shop za 359 Kč.

Puzzle 4v1:  Sada obsahuje tři témata: Zvířátka na statku, Dopravní prostředky a Zvířátka v Africe. V každé sadě, tedy v kufříku, najdou děti čtyři obrázky puzzle řazené podle obtížnosti. Nejprve se skládají 4 dílky, potom 6 dílků, dále 9 a nakonec 12 dílků. Velikost každého složeného obrázku je 22 x 22 cm. Vše je uloženo v pohodlném kufříku a děti si mohou svou oblíbenou hru vzít kamkoliv s sebou. Koupíte na www.helendoron.cz/shop za 219 Kč.

Motanice

Motanice Helen Doron
Motanice, hra, která rozvíjí dětskou logiku a vnímání okolního světa. Foto: www.helendoron.cz

Motanice je unikátní didaktická pomůcka, která rozvíjí dětskou logiku a vnímání okolního světa. Hra obsahuje 15 až 30 barevných hracích karet s dvojicemi obrázků, které je třeba spojit provázkem. Motanice rovněž tříbí manuální zručnost, protože dítě během hry provléká provázek drobnými zářezy na hracích kartách. Hra je vhodná pro děti od 4 let. Dítě si může samo zkontrolovat, zda vyřešilo úkol správně, baví se nezávisle na rodičích. Motanice existuje i ve verzi pro školáky od 7 let – zde se procvičuje slovní zásoba a větná spojení. Koupíte na www.helendoron.cz/shop za 169 až 239 Kč.

Helen Doron English v Česku

Vzdělávací program Helen Doron English (HDE), jehož výhradním distributorem v ČR je společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., je již více než 30 let úspěšně využíván ve více než 35 zemích světa a je určen dětem od 3 měsíců do 19 let.

Kurzy Helen Doron English jsou založeny na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se děti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.

Program Helen Doron English čítá 10 let návazné výuky pro mladší děti a další 4 roky výuky pro náctileté.

Vzdělávací program Helen Doron English
Vzdělávací program Helen Doron English. Foto: www.helendoron.cz

Výukové materiály zahrnují mimo jiné řadu online aktivit: online herní portál, exkluzivní YouTube kanál, vlastní rádiové vysílání, hry v mobilních zařízeních apod.

V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. První ze vzdělávacích center bylo otevřeno v září 2004 v Opavě a v současné době do něj dochází asi 280 klientů. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 7200 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak chodí do kurzů okolo 8200 dětí a studentů. V meziročním porovnání se daří navyšovat počet studentů HDE o 7 až 11 procent.

Více na www.helendoron.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*