Nakupování
Nakupování v evropských metropolích si skvěle užijete. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus, McArthurGlen Service GmbH

Vintage a retro, to jsou názvy, které hýbou módním světem. Poradíme vám, kam se za nimi v Evropě vydat – máme pro vás seznam obchodů ukrývajících luxusní zboží od světových návrhářů, a to za ceny, které nezruinují vaši peněženku. A pozor: až do 15. prosince ušetříte i na cestě, protože autobusy Eurolines vás do téměř 50 měst svezou dva za cenu jednoho!

Vídeň: Kousek vídeňského šmrncu

Trochu vídeňské nostalgie zažijete v poutním místě módy – v obchodě Vintage Flo. Narazíte zde na tisíce stylových kousků, které splňují podmínku dobré kvality i originality. Není se tedy čemu divit, že právě sem míří kostyméři, aby stylově oblékli své divadelní a televizní hvězdy. V Bocca Lupo v samotném centru Vídně zase objevíte boty se slavnou červenou podrážkou od Christiana Louboutina či střevíčky od Manola Blahnika, které obouvala na procházky New Yorkem i slavná Carrie Bradshawová. Pokud chcete mít styl, pak se oblékněte do Chanelu či Gucciho. Jestliže ale luxusní módní značky nejsou tím, po čem právě toužíte, podívejte se do Polyklamottu plného kousků z 60. až 90. let od talentovaných vídeňských designérů. V Déjà Vu prodávají i luxusní boty a kabelky od Prady i Chanel. A pozor, všechny kousky měli původní majitelé jen jednou na sobě, tedy se tato koupě opravdu vyplatí. S autobusy Eurolines se z Prahy do Vídně v rámci akce 1 + 1 dostanete za 1 100 Kč (obousměrná jízdenka pro 2 osoby), více na www.eurolines.cz.

Berlín: Skryté poklady zejména pro pány

Vydejte se na nákupy do berlínských obchodů netradičních konceptů. Darklands je centrem avantgardního oblečení nejen pro pány. Oslnivě bílý prostor nabízí ohromnou sbírku pánské (a nyní i dámské) módy, z nichž většina je shodou okolností tmavé barvy. Odtud také název Darklands, kde vystavují renomovaní i začínající rakouští designéři. Darklands má ve zvyku pravidelně měnit lokalitu, tedy se nejdříve podívejte na web, kde se aktuálně nachází. Kousek Anglie na vás dýchne v Chelsea Farmer’s Club, který se inspiruje módou prince Charlese. Jejich módní kousky mohou pánové obléknout na okázalou recepci, do práce, ve volném čase a seženou i vybavení pro lov. Pro pány v tomto obchodě nechybí ani bar, u kterého mohou dlouhé hodiny diskutovat. To berlínský Kreuzberg je 400 metrový půdní byt, který slouží jako obchod s luxusním oblečením a módními i bytovými doplňky. xXx je avantgardním rájem nabízejícím kolekce berlínských i světových designérů a v tomto „prodejním“ bytě je i kuchyň k soukromým večeřím i veřejným prezentacím. Tři volné pokoje jsou vždy volně k dispozici umělcům a designérům. S autobusy Eurolines se z Prahy do Berlína v rámci akce 1 + 1 dostanete za 1 120 Kč (obousměrná jízdenka pro 2 osoby), více na www.eurolines.cz.

Budapešť: Cesta módní historií

Nakupování, Malý dobrodruh
Při nakupování narazíte na věci nadčasové, stylové a trendy. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus, Rothenburg Tourismus Service, Frank Respondek

I doplňky v podobě brýlí musí mít styl. V optice Tipton Eyeworks se proměňují vinylové desky v brýle. Vaše oblíbené album se tak může rázem ocitnout na vašem nosu. Tyto módní doplňky si oblíbil i samotný Elton John, který si objednal hned několik kusů. Kdo hledá, ten najde a v obchodě Szputnyik mezi hromadami oblečení objevíte velmi vzácné kusy. Majitelé osobně vybírají designové a vintage kousky, které sice už něco zažily, ale jsou stále trendy. Najdete zde věci s nadčasovým vzhledem, stylové a trendy předměty od počátku roku 1920 až do dneška. Oblečení už bylo jednou nošeno a s jemným zásahem moderního designu bylo opětovně recyklováno. Absolutní top v nakupování v Budapešti je obchod Pinta, kde jsou všechny cool věci pohromadě. Užít si můžete designových nákupů, prohlídku umělecké galerie i dumání nad módou u dobré kávy. S autobusy Eurolines se z Prahy do Budapešti v rámci akce 1 + 1 dostanete za 990 Kč (obousměrná jízdenka pro 2 osoby), více na www.eurolines.cz.

Paříž: Second-handy jako zdroj luxusní módy

Tak trochu jiné nákupy na vás čekají v městě lásky. Do Sissi’s Corner míří všechny milovnice luxusních obuvi. Boty Jimmy Choo, které běžně stojí i 500€ zde seženete už od 120€. Kromě vysněných střevíčků narazíte i na vytříbené módní kousky všech velikostí, stylů a barev. Lorette et Jasmin má ve své nabídce i kabelky Chanel, Dior a Yves Saint Laurent. Ve Vintage 77 najdete šaty, boty i kabelky od módních designérů, a to za dobou cenu. Můžete sem přinést také své oblečení a zkusit ho prodat. Pokud o vaše kousky bude zájem, dostanete 50% z ceny. Pokud nejste příznivci luxusních oděvů, hledejte second-hand La Petite Rockette, kde koupíte sukni za 2€ a kabáty za 5€. Věcem, které by jinak skončily v odpadkových koších, je zde dáván nový život a jsou recyklovány k dalšímu využití. S autobusy Eurolines se z Prahy do Paříže v rámci akce 1 + 1 dostanete za 3 200 Kč (obousměrná jízdenka pro 2 osoby), více na www.eurolines.cz.

Londýn: Trhy s designovými a vintage kousky

Farmářský trh v Notting Hill, kde se procházela i slavná Julia Roberts, která se ve stejnojmenném filmu zamilovala do knihkupce Hugha Granta, můžete navštívit vždy v pátek a sobotu.  Páteční dny jsou zasvěcené vintage věcem a zboží ze second-handů. Sobotu si zamilují milovníci starožitností, kteří zde vysmlouvají umělecké kousky za dobré ceny. Na trhu v Camdenu najdete zase gothic a punkové oblečení, piercing, tetování i ručně vyráběné šperky. Až 200 pouličních stánků je zde otevřeno od pondělí do neděle od 9:30 hod. do 18:00 hod. Designové módní kousky i starožitnosti z 20. století je možné koupit na největším vnitřním trhu v Londýně, na Alfies Antique, kde je napěchováno až 600 stánků. S autobusy Eurolines se z Prahy do Londýna v rámci akce 1 + 1 dostanete za 3 100 Kč (obousměrná jízdenka pro 2 osoby), více na www.eurolines.cz.

Více informací na: www.eurolines.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*