Je vaším oblíbeným německým místem zámek Neuschwanstein, zábavní park Europa-Park Rust nebo třeba Kolínský dóm? S tím souhlasí i další milovníci tohoto evropského státu, kteří se rozhodli hlasovat v anketě „Top 100“.

Zámek Neuschwanstein, Malý dobrodruh
Zámek Neuschwanstein patří mezi top 100 památek, které byste rozhodně měli navštívit. Foto: E. Wrba

I v roce 2014 se na předních příčkách v hlasování o 100 nejoblíbenějších turistických atraktivit zahraničních hostů v Německu umístily zámek Neuschwanstein, zábavní park Europa-Park Rust a Kolínský dóm. Tyto výsledky potvrdilo hlasování zahraničních turistů v třetím ročníku ankety „Top 100“ Německé turistické centrály (DZT), hlasování probíhalo od srpna 2013 do dubna 2014 na www.germany.travel/100 a přes aplikaci Top 100.

Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, oceňuje velký ohlas online hlasování: „Více než 11.000 zahraničních turistů se rozhodlo využít příležitosti a hlasovalo pro své favority. Zároveň jsme hlasující požádali také o zhodnocení našich webových stránek: tři čtvrtiny hlasujících nám dali dobré a velmi dobré hodnocení – velmi příjemné zhodnocení naší online prezentace.“

Kdo zabodoval v anketě Top 100?

Poprvé v rámci tříletého hlasování byly do ankety zařazeny kromě klasických pamětihodností také události. Nejvíce hlasů v tomto ohledu obdržel (určitě ne překvapivě) mnichovský Oktoberfest (10. místo), dále bodovaly také norimberské vánoční trhy, drážďanské vánoční trhy a také vánoční trhy ve Frankfurtu.

Mezi nejoblíbenějších Top 100 atraktivit se zařadily významné stavby a architektonické památky, stejně jako krajinné komplexy, kulturní a duchovní památky, nebo třeba zábavní parky. Všechny tyto památky se nacházejí napříč celým Německem.  Mezi Top 100 atraktivitami se nachází také 21 z celkového počtu 39 památek světového a kulturního dědictví UNESCO.

S mobilní aplikací Top 100 budete mít Německo přímo v kapse

Výsledky této ankety budou začleněny do DZT aplikace „Deutschland TOP 100“. Tato mobilní aplikace je od roku 2012 zdarma dostupná pro chytré telefony se systémem iOS a Android a to v němčině a angličtině. Tato aplikace nabízí informace o všech památkách TOP 100 v Německu a to buď v přehledu, nebo v rámci interaktivní mapy: krátký popis atraktivity, informace bezbariérovosti, informace o vstupenkách, otevírací době, možnostech příjezdu automobilem nebo veřejnou dopravou, stejně tak aplikace nabízí i odkazy na další atraktivity a výletní cíle v okolí. Součástí aplikace jsou také kupony na zvýhodněné vstupné u vybraných atraktivit a kalendář akcí. Díky tomu si mohou turisté naplánovat svou cestu do Německa pohodlně z domova a později na cestách svůj program i průběžně aktualizovat.

O DZT

Německá turistická centrála (DZT) je německým národním úřadem cestovního ruchu s hlavním sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Z pověření Spolkového ministerstva hospodářství a energie zastupuje Německo jako zemi cestovního ruchu a na základě rozhodnutí Německého spolkového sněmu je tímto ministerstvem podporována. DZT vyvíjí a komunikuje strategie a produkty, aby nadále budovala kladnou image německých turistických destinací v zahraničí a podporovala cestovní ruch do Německa. K tomu provozuje 30 zahraničních zas¬toupení po celém světě. Bližší informace najdete v našem online tiskovém centru na www.germany.travel/presse.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*