Děti na pláži, Malý dobrodruh
Oblečení s UV ochranou je dnes už samozřejmostí. Foto: www.reima.com

Sluníčko máme všichni rádi, ale také dobře víme, jak nám jeho příliš intenzivní záření může uškodit. A co teprve citlivé dětské pokožce. Velkou pomoc proto představuje praktické a krásné oblečení s UV ochranou, které je velmi módní a zároveň dokonale brání pronikání slunečních paprsků.

Před pár lety byla trička či kraťasy s UV ochranou považována pouze za módní výstřelek. Dnes tvoří samozřejmou součást dětského šatníku, a to od miminek až po adolescenty, a je k dostání v bezpočtu variant.

„Vědecky je prokázáno, že UV oblečení nabízí mnohem dokonalejší ochranu před slunečním zářením než opalovací krémy. Navíc, na rozdíl od kosmetických přípravků, se nedá mechanicky setřít ani smýt, a samozřejmě odpadá i riziko v poslední době tak časté kožní alergické reakce,“ říká Kateřina Princová ze specializovaného serveru Skibi.cz, který se zaměřuje na správné oblékání a obouvání dětí.

Pokud by se vás zvídavý a revoltující potomek ptal, proč by si měl u moře oblíkat právě toto tričko, když má přece své oblíbené bavlněné s vtipnými nápisy…, snadno ho „umlčíte“ tímto argumentem: „Nejkvalitnější UV oblečení má ochranný faktor 50+. Obyčejné bavlněné tričko tě chrání faktorem 5 až 10, takže pokud bys chtěl docílit stejné ochrany, musel by ses navléknout do deseti obyčejných triček!“

Rychleschnoucí overal pro kluky i holky

Dětský koupací overal Reima Galapagos ve veselých barvách a velikostech až do 140 cm má UV ochranný faktorem 50+  a maximálně tak chrání dětskou citlivou pokožku před slunečním zářením. Děti do něj rychle a pohodlně vklouznou díky dlouhému zipu na přední straně. Koupíte na www.skibi.cz za 1 380 Kč.

Koupací triko, Malý dobrodruh
Tričko Reima Crete. Foto¨: www.reima.com

Koupací triko a šortky 

Tričko Reima Crete a šortky Reima Sicily společně tvoří alternativu ke koupacím overalům. K dispozici jsou v jednobarevných variantách, které se dají libovolně kombinovat. Tričko i šortky jsou zhotoveny z rychleschnoucího materiálu s UV ochranným faktorem 50+ pro nejvyšší ochranu dětské pokožky. Šortky jsou dlouhé až ke kolenům a v pase mají pružné stahování. Obojí koupíte na www.skibi.cz za 949 Kč a 840 Kč.

Nohavičkové plavky pro kluky

Plavky Reima Tonga jsou skvělou volbou pro radovánky u moře i v bazénu. Materiál příjemně chladí, rychle schne a samozřejmostí je UV ochranný faktor 50+. Navíc mají pružný pas se šňůrkou, takže kluci můžou skákat šipky zcela bez obav! Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 840 Kč.

Jednodílné plavky pro malé princezny

Dívčí jednodílné plavky Reima Sumatra, v pruhovaném nebo jednobarevném vzoru s kytičkami, mají UV ochranný faktor 50+. Rychle schnou a každou malou slečnu promění v krásnou princeznu. Prodává skibi.cz za 799 Kč.

UV oblečení, Malý dobrodruh
UV oblečení ochrání citlivou dětskou pokožku. Foto: www.reima.com

Nezbytný klobouček

Dětský klobouček Reima Aloha je určen batolatům a malým dětem již od obvodu hlavy 48 cm s UV ochranným faktorem 50+. Klobouček má prodloužený zadní okraj pro ochranu krku. Koupíte na www.skibi.cz za 549 Kč.

Boty do vody s UV

Dětské boty do vody Reima Aqua chrání dětské nožičky před zraněním a také uklouznutím a navíc mají ochranný faktor UV 50+. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 820 Kč.

Outdoorové sluneční brýle

Dětské sluneční brýle Katsanto mají vysoce odolná polarizovaná zrcadlová skla s ochranným faktorem UVA/UVB 400, perfektně padnou a ocení je hlavně děti ve věku 4-8 let. Mají pružné skládací nožičky, které jsou dostatečně odolné, aby dokázaly vzdorovat někdy náročnému dětskému zacházení, a hned tak se nezlomily. Prodává skibi.cz za 1 120 Kč.

Zdroj informací: www.skibi.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*