Hledáte klid, hotely na slušné úrovni a chcete s sebou vzít i děti? Pak pro vás bude to pravé místo Tunisko! Pokud navíc využijete nyní velice výhodných Tunisko last minute nabídek, vyjde vás poměrně luxusní dovolená na dobrou cenu.

Bulharsko, Turecko, Recko, Malý dobrodruh
Tunisko, to je klidná rodinná dovolená třeba v letovisku Hammamet, anebo dobrodružství na Sahaře…

Tunisko není daleko, máte tady zaručené dobré počasí, čisté moře a slušné služby. Aspoň taková je, po několika pobytech v této destinaci na severu Afriky, naše zkušenost. Ještě bez dětí jsme projeli sever plný divokých hor, vyprahlou centrální rovinu a na jihu zamířili na Saharu, která sem láká většinu dobrodruhů.

Pokud až tak dobrodružné tipy nejste, chcete si spíše skutečně odpočinout, anebo sem míříte právě s dětmi, doufáme, že vám tento článek poskytne dostatek inspirace…

Tunisko: dovolená pro dobrodruhy i pohodáře

Ale nejprve vám představíme několik krásných míst, díky nimž je dovolená v Tunisku to pravé!

Na severu najdete město Dougga s pozůstatky dávného římského osídlení, které se dnes pyšní značkou světového dědictví UNESCO stejně jako El Jem na východě, kde stojí zbytky slavného římského amfiteátru. Kapitolou samou o sobě jistě Kartágo. Jeho ruiny (z 6. století př.n.l., kdy bylo středem mocné obchodní říše) najdete jen 15 km severně od hlavního města Tunisu. Stejně věhlasné bylo za dob Féničanů také Kerkouane – jeho atmosféra působí dodnes na všechny stejně jako za dom Římanů, kteří drancovali, vše co jim přišlo pod ruku – nu, na Kerkouane ji nevztáhli, a tak je dodnes poměrně slušně zachované (prohlédnout si můžete obvodové zdi domů, město i pohřebiště, které jsou zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO).

Chcete zážitek úplně jiného druhu? Jižněji leží městečko Douz, kterému mnozí přezdívají Brána Sahary – právě odsud totiž vyrážejí velbloudí karavany do té opravdové pouště (vy můžete rovněž nasednout na hřbet velblouda anebo pohodlněji do čtyřkolky).

Opravdové Tunisko na vás zase čeká v El Kef na severozápadě v pohoří Tebersouk. Je to velkoměsto, ale spíše takové zapomenuté a snad na vás bude, stejně jako na nás, působit poměrně klidně a domácky. Naprostý klid pak najdete na snad nejznámějším tuniském ostrově Djerba s nádhernými písečnými plážemi a doslova uklidňující krajinu.

Pohodový Hammamet

Ale pojďme k nejvyhledávanějším turistickým letoviskům! Spousta lidí míří na výše zmíněnou Djerbu a mnoho pak do Hammametu na severu. Najdete tady hotelové komplexy s písčitými dobře udržovanými plážemi (s bazény, v nichž se můžete zdarma koupat, za poplatek si pak většinou můžete zahrát tenis nebo volejbal, spousta jich nyní láká na různé vodní sporty a jako houby po deště zde rostou golfová hřiště). Večer jsou vám k dispozici restaurace, kavárny i diskotéky (my si vybavujeme restauraci Fatma se skvělou místní i francouzskou kuchyní, která není nijak drahá).

 

Více informací na téma zájezdy Tunisko, ale také o počasí, konkrétních místech, praktické informace a hlavně Tunisko last minute nabídky najdte na: http://www.newtravel.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*