Spousta zábavy pro celou rodinu čeká v malebné beskydské přírodě kolem Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Na naučné Kulíškově stezce děti zjistí, jaké to je proměnit se v sovu, zažijí skvělé koupání ve „valašském moři“ a třeba se i naučí péct pizzu. A pozor: už je čas naplánovat si tady i prázdniny s výhodnými letními balíčky!

Valašsko zve rodiny na zábavnou turistiku, koupání v „moři“ i pečení pizzy (www.lanterna.cz)

„Vybudováním naučné Kulíškovy stezky jsme chtěli atraktivní a zábavnou formou přiblížit dětem zajímavosti přírody v CHKO Beskydy. Stezka je délkou (2,5 km) i malým převýšením ideální pro rodinný výlet s dětmi a zvládnete ji i s kočárkem. Začíná u sjezdovky Horal a vede po úbočích lesy, kolem pastvin s ovcemi a končí u hotelu Horal. Má celkem 11 zastavení, jejichž součástí jsou kromě informačních tabulí i interaktivní prvky. Děti si tak můžou například vlézt do zvětšeniny ptačí budky a vyzkoušet si, jaké to je být Kulíškem – tedy sovou, podle níž je stezka pojmenovaná,“ dává tip na jeden z mnoha výletů Martina Žáčková z Resortu Valachy s tím, že v létě tady na děti čeká podobných atrakcí spousta a rodiny si tady hýčkají. „Jsme držitelem certifikátu Family Friendly Society, v našem hotelu Horal je dětský koutek a na jídelníčku u nás najdete také dětské pokrmy.”

Jak se peče vlastní pizza

Málokteré jídlo je u dětí tak oblíbené jako právě pizza. A má tolik podob! Připravit ji ale tak, aby byla opravdu skvělá, to je kumšt. Proto přišli v Resortu Valachy s nápadem pořádat pro zájemce Kurzy pečení pizzy. Zájem byl obrovský a stále trvá. Navíc – kurzy, které se konají v Bistru Rázula ve Velkých Karlovicích, jsou vhodné i pro děti od 4 let. Můžete si tak společně s dětmi užít netradiční rodinné odpoledne a pod taktovkou zkušeného šéfkuchaře se naučit celou přípravu pizzy – od chystání těsta až po práci s ním včetně nahazování, ale i přípravu vlastního rajčatového základu. Ozdobit si ji pak můžete podle vlastní chuti a buď rovnou sníst, nebo odnést domů v krabici. Zároveň každý účastník získá i certifikát o přijetí do cechu pekařského. Ale pozor, kurzu se může zúčastnit maximálně 20 osob, proto je třeba rezervovat si místa předem.

Valašsko zve rodiny na zábavnou turistiku, koupání v „moři“ i pečení pizzy (www.lanterna.cz)

Koupání jako v moři

Úžasným zážitkem nejen pro děti, ale pro všechny, kdo mají rádi plavání a dovádění v teplé vodě, je návštěva termálních bazénů ve Wellness Horal. Voda ve všech třech bazénech má příjemných 29 až 36 stupňů a na malé plavce tu čekají zábavné vodní atrakce v relaxačním bazénu (jeskyně, divoká řeka, chrliče…). Pro děti nechybí ani brouzdaliště a dětský koutek. Zdejší saunový svět se saunami, párou, tepidariem a venkovním i vnitřním whirlpoolem patří k těm nejhezčím u nás. A protože zdejší relaxační centrum je proslulé i bohatou nabídkou exotických masáží, které zde poskytují asijští maséři, stačí, když se rodiče vystřídají při „hlídání“ a můžou si dopřát další nezapomenutelný zážitek.

Eldorádo bikerů i inlinistů

Pokud se rozhodnete vyrazit na Valašsko do Velkých Karlovic, ať už na krátký výlet nebo rovnou na dovolenou, určitě si s sebou vezměte i kola a in-line brusle. Vede tudy známá Cyklostezka Bečva s novým a rovným povrchem, která nabízí pohodovou jízdu malebnou beskydskou krajinou s nádhernými výhledy na okolní lesy i stráně s tradičními staveními a pasoucími se ovcemi. Za návštěvu rozhodně stojí Muzeum Velké Karlovice nebo Muzeum sklářství Karolinka. Většina trasy, která vede z Velkých Karlovic až do Valašského Meziříčí a měří 56,8 km, je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Právě úsek z Karlovic do Vsetína (asi 30 km) je vhodný i pro jízdu na kolečkových bruslích.

Tip na léto: V Beskydech můžete strávit úžasnou dovolenou a vybrat si některý z výhodných prázdninových balíčků ve Spa hotelu Lanterna nebo Wellness hotelu Horal. Čeká vás koupání, výlety na kolech, skvělé jídlo, grilování, živá hudba i večer u táboráku. A k tomu neomezený vstup do wellness s bazény, saunami a vířivkami, cvičení nebo jóga pod širým nebem a program pro děti. Novinkou jsou lekce s výukou tenisu a in-line bruslení. Více na www.valachy.cz

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*