Prožijte sobotní den s nádechem historie. Hrad Litoměřice zve dospělé s dětmi na adventní jarmark, kde budou mistři kováři předvádět svou zručnost. Nebude chybět ani doprovodný program pro odvážné děti, které se nebojí čertů.

Adventní jarmark v Litoměřicích, Malý dobrodruh
Hrad Litoměřice v sobotu ožije adventním jarmarkem a květinovou show. Foto: www.gotickyhrad.cz

Adventní jarmark zaplní Hrad Litoměřice v sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin. Tradiční Vánoce našich předků připomenou výrobky zručných řemeslníků, kteří budou na místě vyrábět ruční papír, dekorace z vizovického těsta, keramiku, netradiční šperky a vánoční ozdoby. Své umění předvedou také mistři kováři. Stejně jako při úspěšném prvním ročníku Adventního jarmarku na hradě je také letos připraven atraktivní doprovodný program. Tentokrát s květinovou show, čertovským úkolem pro odvážné děti a vystoupením kapely Bedňáci z Čížkovic. Chybět samozřejmě nebude svařené víno, mošt a nabídka vyhlášených regionálních vín.

Flér jarmark

Rušno bude 8. prosince nejen na bývalém gotickém královském hradě, který je dnes součástí městské památkové rezervace. V nedalekém parku Václava Havla se chystá Flér jarmark, na Mírovém náměstí k návštěvě zvou tradiční trhy, v Dílně ručního papíru nalezne své místo jarmark uměleckých řemesel, u hvězdárny mohou děti obdivovat Sváťův betlém. Vydejte se na příjemnou procházku vánočně vyzdobeným centrem Litoměřic, prožijte adventní čas v klidu, bez spěchu a shonu.

Více informací na  www.litomerice.cz a www.gotickyhrad.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*