Pokud  budete s dětmi o víkendu 15. a 16. června pohybovat na Valašsku, nenechejte si ujít Festival ukrajinské kultury ve Velkých Karlovicích. Akce, která nabídne mimořádnou příležitost seznámit s folklórem, gastronomií i kulturou Ukrajiny, se uskuteční v karlovickém Areálu Lesková. Jeho vlastníkem a provozovatelem je podnikatel původem z Ukrajiny.

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý folklórní program, v němž se představí několik souborů lidových písní a tanců ze Lvovské a Zakarpatské oblasti a také jeden soubor Ukrajinců žijících v Brně. Sobotní program zakončí tradiční vatra. Vstupné na akci je dobrovolné,“ uvedl majitel Areálu Lesková Yaroslav Shatalin.

Můžete také ochutnávat typické ukrajinské pokrmy, například pravý ukrajinský boršč nebo šašlik – tradiční špíz, který není na rozdíl od české kuchyně prokládaný zeleninou ani slaninou, ale jen nakládaným masem a cibulí. Podávat se budou také holubce, což jsou zelné závitky plněné mletým masem s rýží, nebo brambory opékané na ohni.

Pro děti bude připravena zábava ve venkovním dětském koutku s ukázkami tradičních ukrajinských her a také venkovní galerie s výstavou obrazů ukrajinských umělců

Program se koná v sobotu od 10 hodin až do pozdní noci (zapálení vatry je plánováno na 20:00) a v neděli od 10 do 16 hodin.

Areál Lesková se nachází v karlovickém údolí Léskové, za hotelem Galik. Tvoří ho několik chatek, hospůdka se společenskou místností a venkovním hřiště s ohništěm.

Více na www.arealleskova.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*