Chcete letos zažít skutečně pestré Velikonoce, aby se bavil každý člen rodiny? Pak pro vás máme několik tipů, v nichž si na své přijde každý! Těšit se můžete na zaječí rej v lanovém centru, honěnou v labyrintech nebo třeba na dinosaury!

jungle park, velikonoce, Malý dobrodruh

Hon na velikonoční vajíčka aneb zaječí rej

Termín akce: 7.4.2012 11:00 – 7.4.2012 13:30

Zábavná velikonoční akce spojená se zaječím karnevalem, na děti čeká letos úctyhodných 4500 vajíček poschovávaných v lese, uvítá je obří velikonoční koledník na chůdách, těšit se mohou na soutěže a hry s velikonoční a přírodovědnou tématikou, pletení pomlázek, vyrábění píšťalek či zdobení vajíček. Třetí ročník zábavné velikonoční akce pro děti spojené se zaječím karnevalem, pro Vás připravilo lanové centrum Jungle Park v Brně Pisárkách. Na velikonoční sobotu vypukne v lanovém parku a jeho okolí Hon na velikonoční vajíčka. Na děti čeká letos úctyhodných 4500 vajíček poschovávaných v lese, uvítá je obří velikonoční koledník na chůdách, již tradičně se mohou těšit na soutěže a hry s velikonoční a přírodovědnou tématikou, pletení velikonočních pomlázek, vyrábění píšťalek či malování na obličej s jarními motivy. Při hledání vajíček budou děti rozděleny do tří věkových kategorií, na závěr honu proběhne losování o permanentky do lanového centra na letošní rok. V lese budou schovaná také 3 “zlatá“ vajíčka, na jejich nálezce čeká živý králíček či křeček s celou pečovatelskou výbavičkou. Pro 13 nejhezčí zajíčků jsou připraveny marcipánové velikonoční dorty a pro všechny účastníky honu možnost návštěvy lanového centra za poloviční cenu (10-18h).

Velikonoce v Expozici času Šternberk

Termín akce: 6.4.2012 10:00 – 8.4.2012 16:00

Přemýšlíte, jak oslavit Velikonoční svátky? Expozice času nabízí všem dětem i dospělým lákavý program: od pátku do neděle se v budově expozice na ulici ČSA 19 usídlí velikonoční zajíček, který bude mít pro šikovné děti přichystanou odměnu – čokoládová vajíčka a drobné dárky. Získat odměnu však nebude tak jednoduché. Děti si od zajíčka nejprve vylosují otázku z košíku, a teprve až ji správně zodpoví, dostanou slíbený dárek. Odpovědi na všechny otázky najdou malí průzkumníci v Expozici času: Má Koperník vousy? Kolik jablíček leží kolem Issaca Newtona? V místnosti Vesmír máme bohy slunce. Vypadá některý z nich jako kočka? Desítky podobných otázek už čekají.

Velikonoce u Thurn – Taxisů

so 7. 4. 2012 Loučeň – Zámek a labyrintárium Loučeň

11.00-16.30 hod. Také milujete tu svěží jarní zeleň, která dokáže přebít během pár dnů bělobu čerstvě roztáté sněhové pokrývky? Snad nikde není pozorování probouzející se jarní přírody hezčí než v lese či parku. Ten zámecký na Loučeni navíc ukrývá jedenáctku labyrintů a bludišť, ve kterých se za pár minut zbavíte mnoha nadbytečných dekagramů nabraných v časech zimního nicnedělání. A když se zážitek z probouzející se přírody spojí s uctěním krásných velikonočních tradic, pak je o hezký den postaráno. Vrcholem velikonočních oslav na zámku Loučeň jsou dva nejsilnější zvyky spojené s tímto svátkem – řehtačkový průvod a vynášení Morany do zámeckého rybníka. V programu velikonoční akce nebude chybět ani svižná, typicky jarní pohádka Jak se budí země. Toník s vílou Jarunkou v ní budou vyhánět Zimu,která se ale navzdory jaru v kalendáři nebude chtít vzdát vlády. Nakonec ji přemohou, když využíjí prastarého zvyku vynášení Morany. Děti se tedy nejprve dovědí z pohádky, co vynášení Morany vůbec znamená, a vzápětí si ho budou moci vyzkoušet při putování s loučeňskou Moranou k zámeckému rybníku.  www.zamekloucen.cz

První velikonoční jízda parním vlakem z Jindřichova Hradce do Hůrek a zpět.

Velikonoční jízda parním vlakem Termín akce: 7.4.2012 10:00 – 7.4.2012 15:00  Velikonoční jízda parním vlakem, s programem pro děti. Odjezd z Jindřichova Hradce v 10:45h, návrat do Jindřichova Hradce v 15:10h. Nutné rezervace míst.

Dinosauři na Chvalském zámku aneb Zázraky a proměny života na planetě Zemi

čt 22. 3. 2012 – st 30. 5. 2012 Praha 9 – Horní Počernice, Chvalský zámek

Zajímá vás, jak vlastně vznikl život na planetě Zemi? Malířka a spisovatelka Inka Delevová, autorka knihy o vývoji živočišných a rostlinných druhů na naší planetě, představí na rozsáhlé výstavě své ilustrace, obrazy a modely pravěkých i současných rostlin a živočichů, od drobných organismů až po člověka. Ucelená výstava je doplněna doprovodnými texty a je určena široké veřejnosti bez ohraničení věku, jednotlivcům, rodinám a školám, kterým pomůže zajímavými názornými materiály doplnit výuku dějin a biologie. V rámci výstavy se návštěvníci mohou zúčastnit různých besed, soutěží a zábavných akcí. Pozor, na zámku uvidíte i živého krokodýlka v teráriu – kajmánka trpasličího! www.chvalskyzamek.cz

Loukamosaic

čt 23. 2. 2012 – ne 6. 5. 2012 Liberec – Severočeské muzeum v Liberci, Masarykova 11

Přijdťe se podívat na unikátní interaktivní výstavu a umělecký projekt s charitativním přesahem. V muzeu se budou moci děti i dospělí podílet na tvorbě největší společné mozaikové louky. Záštitu nad výstavou převzal ministr zahraničních věcí pan Karel Schwarzenberg a Ministerstvo kultury ČR. Loukamosaic je unikátní umělecké dílo, do něhož se doposud zapojilo přes 6000 lidí na základě společného projektu akademického sochaře Michala Bouzka a malířky Lucie Crocro. Myšlenkou je propojit rozdílnosti a zároveň uskutečnit umělecký experiment, a to na základě vztahu člověka s přírodou. Každý návštěvník má nejen možnost prohlédnout si již vzniklé mozaiky a doprovodnou výstavu o květinových motivech v dalších oblastech umění, ale může se sám zapojit a vytvořit své vlastní umělecké dílo. Za tímto účelem jsou v muzeu ke koupi sety na výrobu mozaiky. K projektu je navíc připraveno několik dalších programů. Především se jedná o workshop pro školní a podobné skupiny i týmy dospělých, speciální program pro dětské domovy, a také pro nevidomé. Nevidomí mají jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní mozaiku s použitím trojúhelníkových kousků opatřených Braillovým písmem.Z každého zakoupeného setu na výroby mozaiky jde určená částka na podporu vybrané regionální sociální organizace.Otevřeno út-st: 9.00-17.00 hod.  www.muzeumlb.cz

75. výročí Letiště Praha

Termín akce: 7.4.2012 9:00 – 7.4.2012 16:00

Letiště Praha slaví 75. výročí zahájení provozu na tomto letišti. 5.dubna 1937 byl otevřen nový terminál v části Praha – Ruzyně. V rámci oslav budou probíhat exkurze po letištním provozu s následnou prohlídkou různých typů letadel, letištní a hasičské techniky, vše zdarma.  Letiště Praha v rámci oslav 75. výročí zahájení provozu nabídne návštěvníkům exkurze zdarma po letištní ploše letiště, bude možné nahlédnout do zákulisí letiště, seznámit se s přípravou letadel před odletem, zblízka budou k vidění starty a přistání letadel a krátká exkurze bude zakončena na dráze 22, původní runwayi letiště, kde budou vystaveny různé typy letadel, některé s možností vnitřní prohlídky. Dále zde bude technika pro odbavení letadel a zajištění chodu letiště a nezbytné hasičské zabezpečení leteckého provozu. Prohlídky budou přístupné od 9 – 16 hod., zdarma, nutná registrace všech zájemců na webových stránkách.

Giganti – doba ledová

Termín akce: 3.3.2012 – 30.6.2012 Na pražském Výstavišti se můžete seznámit s již vyhynulými tvory z doby ledové. Modely pravěkých zvířat byly zhotoveny v životní velikosti. Unikátní výstava tak představuje současné trendy v paleontologii. Výstava se vrací ve vylepšené a rozšířené podobě. Giganti představují kolekci jedenácti nejimpozantnějších tvorů, kteří žili v době ledové. I když všechna zvířata zažila člověka, přesto jsou nám jejich podoby velmi vzdálené. Pokud jste se někdy domnívali, že šavlozubý tygr je nebezpečné zvíře, tak v kontextu těchto tvorů je to jen taková “malá kočička“. Největším exponátem výstavy je dobře známý mamut, tím nejmenším americký šavlozubec, někdy přezdívaný jako šavlozubý tygr a také evropský medvěd jeskynní. Další zvířata obývala americký kontinent ještě před osmi až deseti tisíci let. Byl to především obrovský lenochod zvaný megatérium, který dosahoval délky až šesti metrů. Podobně obrovský byl až dvoutunový glyptodon, příbuzný dnešního malého a hbitého pásovce. Nevídanou podívanou poskytne i pohled na největšího hlodavce za poslední dva miliony let, severoamerického velebobra, který ovšem není považován za příbuzného současných stavitelů hrází, ale za slepou paralelní vývojovou větev. Kolekci jedenácti vystavených zvířat vytvořil tým českých přírodovědců a výtvarníků. Tvůrci vycházeli z dosud známých nálezů s cílem vytvořit co nejvěrnější podobu dnes nežijících živočichů. Soubor jedenácti modelů je nejen českým unikátem, ale podobná série věrných modelů se zatím podle dostupných informací neobjevila nikde ve světě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*