Chystáte se uprchnout z hluku velkoměsta do krásné přírody? Ideálním časem jsou Velikonoce. Zatímco spousta cizinců zavítá do našeho hlavního města, vy si můžete užívat krásného jarního počasí na Šumavě a můžete s sebou vzít i vaše ratolesti, protože na ně zde čeká nesčetně zábavných, ale i poučných her.

Šumava, Malý dobrodruh
Prožijte krásné Velikonoce se svými dětmi v příjemném prostředí. Foto: www.sumava-volnycas.cz

Velikonoce v posledních letech nejsou, to co bývaly dřív. Tradiční polévaní vodou či pečení jidášů známe jen z povídání našich babiček, ale sami jsme neměli tu možnost, abychom si velikonoční zvyky vyzkoušeli na vlastní kůži.  Centrum volného času v Kašperských Horách se s touto nelíbivou situací rozhodlo něco dělat, a proto zorganizovali tradiční velikonoční veselí. Zatímco rodiče mohou v klidu relaxovat, děti budou dovádět s instruktory .

Na co se můžete těšit?

Na Zelený čtvrtek se z vašich malých dětí stanou zahradníci. Vytvoří si vlastní zahrádku a naučí se plno užitečných rad o tom, jak žít v souladu s přírodou.

Na Velký pátek se na skok podíváte do pohádky a budete hledat nejkrásnější větvičku jara. Pokud ale doma ukrýváte malého Picassa, pak se může předvést ve výtvarné dílně a odnést si domů nějakou památku.

Bílá sobota je určená k přípravě pomlázek. Rodiče budou mít možnost strávit odpoledne se svými dětmi, protože jim budou muset pomáhat s pletením té nejkrásnější pomlázky. Kdo by se ovšem chtěl dozvědět něco nového, pak se máte na co těšit. Děti mohou poslouchat vyprávění o cizích krajích a porovnat, jak v jiných zemích lidé slaví Velikonoce.

Na Boží hod velikonoční vás probudí vůně čerstvě upečeného mazance a vy, plní síly se můžete vydat na túru. A kam že se jde? No přece po okolí Kašperských Hor. Cesta je lemována barevnými vajíčky, která vám zaručí, že se neztratíte. Ten, kdo zvládne ujít celé 4km a splní všechny úkoly, se může těšit na sladkou odměnu.

Velikonoční pondělí bude ve znamení loučení. Děti ještě stihnou vyběhnout na zahradu, kde budou různě ukryta vajíčka, která mohou s velikonočním zajíčkem vyměnit za sladkosti.

Více informací na www.sumava-volnycas.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*