Pestrou zábavu pro děti i dospělé nabídnou o víkendu návštěvníkům Velké Karlovice na Vsetínsku.

V sobotu 1. prosince jsou zvány všechny děti na Mikulášské odpoledne v hotelu Galik. V 15 hodin tady začne zábavný program, v němž si děti budou moci vyzkoušet zdobení perníčků, zasoutěžit si, zúčastnit se různých her a zatancovat na dětské diskotéce. Děti, které přijdou v převlecích za čertíka nebo anděla, mohou získat cenu v tradiční soutěži o nejhezčí masku. Vyvrcholením bude mikulášská nadílka pro všechny hodné děti. Začátek programu je v 15 hodin.

 

Milovníci neobvyklých relaxačních zážitků mohou v sobotu 1. prosince vyrazit na další Saunovou noc ve Wellness Horal. Areál relaxačního centra bude mimořádně otevřen o dvě hodiny déle než obvykle, tedy do půlnoci. Návštěvníci si za zvýhodněnou cenu mohou užít koupání a saunování v termálních bazénech a saunovém světě za svitu svíček. Mimořádně každou hodinu se budou konat oblíbené saunovací rituály v sauně Dome. Saunová noc začíná ve 20 hodin.

 

Příjemné zpestření odpoledne v neděli 2. prosince slibuje turistické informační centrum Zvonice Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi. Uskuteční se tu vernisáž nové výstavy obrazů „Nejsou zapomenuti“ ze soukromé sbírky a výstavy slaměných ozdob mistra tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje Františka Zusky. Vernisáž začne ve 14 hodin a doprovodí ji Cimbálová muzika Soláň. Výstava bude přístupná až do 9. ledna 2013.

 

Kdo se chce předvánoční naladit, může si výlet zpestřit ještě návštěvou výstavy Půjdem spolu do betléma, která je od uplynulého víkendu k vidění v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích. Vystaveno je tu 26 exponátů vyrobených z nejrůznějších materiálů a z velké části místními lidovými umělci – betlémy dřevěné vyřezávané, dřevěné reliéfní, textilní, perníkové, keramické, vlněné či slaměné. K zajímavostem patří drátěný betlém od Pavola Adamce z Vizovic nebo betlém vyrobený z makovic.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*