Vikýře PLAY, jak už název napovídá, účastníkům expozice nabízejí vzdělání, zároveň také notnou dávku hravosti. Dotýkat se vystavených exponátů není protentokrát zakázáno, ba naopak – je to přímo nezbytné.

Výstava Vikýře PLAY v Malostranské besedě, Malý dobrodruh
Na této výstavě se přímo doporučuje dotýkat se exponátů Foto: www.vikyreplay.cz

Interaktivní výstava Vikýře PLAY v Malostranské besedě nabízí nespočet možností, variant a nápadů, otevírá lidem bránu poznání a přináší i četná překvapení. Včetně toho, že dotýkat se vystavených exponátů není protentokrát zakázáno, ba naopak – je to přímo nezbytné.

Výstava s vyhlídkou až na Hrad

Expozice Vikýře PLAY v pražské Malostranské besedě je uzpůsobena pro vybrané sály, místnosti a podkroví historické budovy, ve které autoři využili možnosti půdního prostředí s výhledem na Malostranské náměstí a Pražský hrad. „Jedná se o soubor herních podkrovních hnízd využívajících magického potenciálu půdního prostředí s výhledy na Malostranské náměstí. Atmosféra půdního prostoru v samém srdci Prahy inspiruje k vytvoření tajuplného kabinetu, koncentrujícího souhrn zážitků pro všechny smysly,“ vysvětluje výtvarník Petr Nikl, který výstavu umělecky koncipoval.

Nemáte čas behěm dne? Přijďte v noci

Interaktivní výstavu Vikýře PLAY lze v září navštívit nejen ve dne, ale také večer.  Vystoupat z prostoru galerie do nejvyšší věže Malostranské besedy a obdivovat neopakovatelné pražské panorama je možné 12. 9. a 26. 9., a to vždy mezi 21 a 23 hodinou.

Vikýře PLAY v doprovodném programu nezapomínají ani na školáky. „Od září nabízíme mateřským, základním i středním školám v rámci výstavy bohatý doprovodný program ve formě workshopů. Každý den, kdy je výstava otevřena, se bude konat jeden, vždy na jiné téma. Výtvarným dílnám budou věnovány úterky. Hudbě budou patřit čtvrtky. Na středy a pátky jsme pro školy přichystali komentované prohlídky výstavy,“ říká k nabídce pro všechny školou povinné Lenka Váňová. Podrobnější informace o chystaných workshopech a rezervační systém naleznou podle slov organizátorů zástupci škol na webových stránkách výstavy www.vikyreplay.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*