Kam vyrazit na vinobraní a vinařské akce v letošním roce? Přinášíme velký přehled, z kterého si určitě vyberete! Letos prý bude víno, ostatně jako každý rok, opravdu skvělé! 

Vinobraní, slavnosti vína - Malý dobrodruh
Vinobraní si užije opravdu celá rodina. Foto: www.vinazcech.cz

Vinobraní a vinařské akce

Prosinec

4. prosinec

Město: Znojmo

Místo: Jihomoravské muzeum, náměstí T. G. Masaryka

www stránka: www.szv.estranky.cz

Mikulášský košt mladých vín proběhne ve středu 4. prosince v Jihomoravském muzeu na náměstí T. G. Masaryka ve Znojmě. Hosté se mohou těšit na tradiční komentovanou ochutnávku mladých vín vinařů ze Znojemska.

6. prosinec

Město: Dolní Dunajovice

Místo: dům Dr. Karla Rennera

www stránka: www.czsdd.cz

Ochutnávku mladých vín z Dolních Dunajovic a okolí nabídne již 13. ročník Mikulášského koštu v Dolních Dunajovicích. Místní vinaři nabídnou degustaci svých letošních vín v pátek 6. prosince v sále domu Dr. Karla Rennera.

7. prosinec

Město: Praha

Místo: Clarion Congres hotel Prague od 18 hod

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-praha

Královský košt v Praze proběhne v sobotu 7. prosince od 18 hodin v Clarion Congres hotelu Prague. Připravena je velká pultová degustace 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky 2019. Bez nadsázky lze říci, že na Královském koštu jsou k ochutnání aktuálně nejlepší vína České republiky. Hosté zde mohou bez omezení degustovat všechna vystavená vína dle vlastního výběru, neutralizovat se degustačními sousty či se osvěžit vodou. V průběhu večera je připraven také zajímavý doprovodný program. Vstupné je od 450 Kč na osobu.

7. prosinec

Město: Klentnice

Místo: sál místního hostince

www stránka: www.facebook.com/vinarskesdruzeni.klentnice

Degustace vín z jedinečných vinařství v moravské vinařské obci proběhne v sobotu 7. prosince od 16 hodin v sále hostince v Klentnici. Mikulášskou výstavu mladých vín z Podpálaví a blízkého okolí v Klentnici připravili vinaři z místního Vinařského sdružení. K tanci a poslechu zde bude hrát klasická cimbálová muzika. Vstupné na košt je 200 Kč na osobu a zahrnuje sklenici, katalog a volnou degustaci.

7. prosinec

Město: Znojmo

Místo: BALANCE coffee|wine, Velká Mikulášská 37/10

www stránka: www.navajn.cz

Zimní Wine & Scent Degustation, párování vín a hřejivých zimních vonných esencí, proběhne v sobotu 7. prosince od 18 hodin ve Znojmě. Hosté během této degustace mohou objevovat a poznávat tajemství ukrytá ve vůních vín v kombinacích s esencemi, které slouží jako ingredience na výrobu parfémů. Řízenou degustaci, při které budou hosté zábavnou interaktivní formou přiřazovat vína k příslušným aromatům, povede zkušený sommelier Martin Vajčner. Vstupné je 350 Kč na osobu a vzhledem k omezené kapacitě organizátoři doporučují včasnou rezervaci.

26. prosinec

Město: Boleradice

Místo: sál městyse

Vinařský spolek Boleradice pořádá ve čtvrtek 26. prosince od 14.30 hodin v sále městyse Boleradice 14. ročník Štěpánského koštu vín. Degustace je zaměřena především na mladá vína ročníku 2019.

28. prosinec

Město: Dolní Bojanovice

Místo: Obecní dům Dolní Bojanovice

www stránka: www.vsdolnibojanovice.cz

Vánoční košt mladých vín ročníku 2019 proběhne v sobotu 28. prosince od 15 hodin v Obecním domě v Dolních Bojanovicích. Vstupné je 150 Kč a k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika.

31. prosinec – 1. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Oslava Silvestra a Nového roku ve Vinařství U Kapličky v Zaječí začíná v úterý 31. prosince v 19 hodin. Během této jedinečné párty se propojí celý areál vinařství, aby si každý host mohl najít to své. V Retro Music Clubu si mohou hosté poslechnout všechny hity minulosti i současnosti, v Restauraci Retro Gril zahraje rocková skupina a ve Vinárně a Moravském sklepě proběhne tradiční vinařská slavnost s cimbálovou muzikou.

Leden

10. – 11. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Tříkrálový košt mladých vín proběhne o víkendu 10. – 11. ledna od 18 hodin ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Připravena budou mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection. Od 19 hodin do půlnoci doprovodí ochutnávku cimbálová muzika. Vstupné je 490 Kč a zahrnuje skleničku a neomezenou konzumaci vín. Místa na sezení je možné rezervovat na recepci.

10. leden

Město: Hrušky (okr. Břeclav)

Místo: multifunkční hala základní školy

www stránka: www.hrusky.net

5. ročník vinařského plesu Hrušky proběhne v pátek 10. ledna v multifunkční hale základní školy v Hruškách. Na plese zahraje dechová hudba Túfaranka a připravený je také košt vín místních vinařů a bohatá tombola.

16. – 19. leden

Město: Brno

Místo: výstaviště

www stránka: www.bvv.cz/regiontour

RegFoodFest, Festival krajových specialit, regionálních potravin a vína probíhá v týdnu od 17. do 20. ledna při veletrhu GO a Regiontour 2019 na Výstavišti v Brně. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. V rámci Regiontour budou představeny nové propagační a informační materiály vinařské turistiky z edice Krajem vína pro rok 2020. Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest oproti tomu nabídne ochutnávku vín ze Salonu vín ČR.

18. – 20. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Francouzské speciality s archivními víny proběhnou o víkendu 18. – 20. ledna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Tato akce nabídne nezapomenutelný gurmánský zážitek v podobě francouzských specialit snoubených s tuzemskými archivními víny. Pro bližší informace sledujte stránky společnosti.

18. leden

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Amande

www stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hustopece

Královský košt proběhne v sobotu 18. ledna od 16 hodin ve Wine Wellness Hotelu Amande v Hustopečích. Připravena je velká pultová degustace 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky 2019. Bez nadsázky lze říci, že na Královském koštu jsou k ochutnání aktuálně nejlepší vína České republiky. Hosté zde mohou bez omezení degustovat všechna vystavená vína dle vlastního výběru, neutralizovat se degustačními sousty či se osvěžit vodou. V průběhu večera je připraven také zajímavý doprovodný program. Vstupné je od 450 Kč na osobu.

18. leden

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

www stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 18. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravily procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

25. leden

Město: Miroslav

Místo: kulturní dům

www stránka: www.mesto-miroslav.cz

13. ročník ochutnávky mladých vín z Miroslavska proběhne v sobotu 25. ledna od 16 hodin v kulturním domě v Miroslavi. Kromě ochutnávky se mohu hosté těšit na místní občerstvení a zábavu u cimbálové muziky Denár.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

28. listopad – 8. prosinec

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

www stránka: www.dum-vina.cz

Adventní štědrý svařák probíhá od 28. listopadu do 8. prosince v Domě vína Annovino v Jablonci nad Nisou. Akce nabídne adventní svařáky a punče dle originálních receptů a předvánoční rozjímání nejen pro milovníky dobrého vína. Návštěvníci zde najdou zajímavé tipy na vánoční dárky a dárková balení. Výtěžek z této akce putuje na charitativní účely pro dětské oddělení nemocnice Jablonec.

31. prosinec – 1. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Oslava Silvestra a Nového roku ve Vinařství U Kapličky v Zaječí začíná v úterý 31. prosince v 19 hodin. Během této jedinečné párty se propojí celý areál vinařství, aby si každý host mohl najít to své. V Retro Music Clubu si mohou hosté poslechnout všechny hity minulosti i současnosti, v Restauraci Retro Gril zahraje rocková skupina a ve Vinárně a Moravském sklepě proběhne tradiční vinařská slavnost s cimbálovou muzikou.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*