Jak vybrat vybavení do přírody? Nechte si poradit pravými odborníky, kteří ví, který stan se dá rozložit během minuty, která karimatka nejvíce hřeje a jaké další speciální vychytávky by se vám v létě mohly hodit.

Stan: lehký a prostorný

stan, Malý dobrodruh
Dovolenou pod stanem si může užít celá rodina. Foto: www.4camping.cz

Ultralehký stan Terra Nova Laser Photon pro jednu až dvě osoby váží pouhých 670 gramů (tedy o malinko víc než plechovka piva)! Je vhodný pro horská dobrodružství, horské maratony a ultra lehký turismus. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody jej pořídíte za 13 151 Kč.

Stan: postavte si letní domov za minutu

Stan Outwell Tomcat MP je výjimečný tím, že ho nafouknete za minutu a zcela bez práce. Přitom je určen pro pět osob, má dvě ložnice a tunelovou konstrukci. Je ideální pro dovolenou v přírodě spojenou s maximálním komfortem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho pořídíte za 25 488 Kč.

Karimatka: hřeje i v zimě

Cítíte každý sebemenší kamínek, na kterém ležíte? Nesnášíte spaní na studené zemi? Vyzrajte na tyto potíže karimatkou Thermarest Neoair Xtherm Regular, která patří k nejteplejším matracím v řadě NeoAir. Izolační vrstvy uvnitř ní odrážejí chlad a přivádějí zpět vámi vyprodukované teplo. Dokonce na ní přečkáte i noc na sněhu. Na www.4camping.cz ji koupíte za 4 608 Kč.

Spacák: poslouží 3 sezóny

Od jara do podzimu můžete spát v pohodě po širákem, třeba ve spacáku Pinguin Topas. Dvouvrstvá konstrukce termoizolační náplně vás uchrání před prochladnutím. U tohoto třísezónního syntetického spacáku si navíc můžete vybrat, zda chcete mít zip na levé straně či na pravé, což se někdy může hodit. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho koupíte za 2 356 Kč.

Solární nabíječka: proud i v přírodě

Jak zachytit důležité momenty výpravy na místě, kde je nulová šance dobíjení baterií fotoaparátu? Buďte vybaveni kapesním power pack Goal Zero Guide 10 Plus, který dobíjí pomocí solárního panelu Nomad nebo přes USB z ostatních zařízení. Přes solární panel NomadTM 7m se nabije AA/AAA baterie za 3 – 5 slunečních hodin. Mobilní telefon se za tu dobu stihne při plné kapacitě nabít 1 – 3krát. Váš iPod, mobilní telefon, GPS, fotoaparát i čelovka tak budou vždy připraveny. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho koupíte za 1 490 Kč.

Gril: maso i zelenina bez dýmu

Během výpravy vydáte mnoho energie, kterou je třeba doplnit. Dejte si vydatný oběd, připravený na moderním stolním grilu LotusGrill, který rozehřejete do 3 minut. Gril je vyroben tak, aby nevydával kouř, kterým byste na sebe zbytečně upozorňovali. Napájení a nahřátí dřevěného uhlí obstarávají 4 AA baterie. Regulaci teploty provádíte pomocí otočného ovladače klapky přívodu vzduchu.

LotusGrill je navržen jako dvouplášťový, čímž zaručuje plnou bezpečnost. Grilování si tak užijete kdykoli a hlavně kdekoliv. Na www.4camping.cz ho koupíte za 4 699 Kč.

Křesadlo: oheň během vteřiny

Křesadlo , Malý dobrodruh
Jak si rozdělat oheň stylově?Foto: www.4camping.cz

Křesadlo z magneziové slitiny a s jiskrou o teplotě 3 000 °C zaručeně zapálí oheň za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Jeho životnost je 5 000 až 12 000 škrtnutí. Ke koupi na www.4camping.cz za 254 Kč.

Přenosný vařič s hrncem: vaření i v kempu

Přenosný outdoorový vařič Pinguin Aura je zcela výjimečný tím, že je kombinovaný s hrncem. Integrovaný tepelný výměník a závětří maximalizují efektivitu přenosu tepla, šetří plyn a účinně chrání plamen vařiče před větrem. Oceníte také vestavěný piezo zapalovač a to, že s využitím příslušenství může být systém zavěšen a je tak použitelný i tam, kde jej nelze postavit na rovný podklad. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 1 537 Kč.

Skládací nádobí: vejde se i do batohu

nádobí do kempu, Malý dobrodruh
Užijte si přírodu i dobré jídlo. Foto: Outwell

Nová revoluční řada nádobí Outwell je vyrobena z plastu a silikonového kaučuku, takže se dá jednoduše složit. Během sekundy je jednoduše složíte do téměř plochého tvaru. Dno a horní okraj jsou z nerezové oceli, zbytek tvoří harmonika silikonové konstrukce a velice snadno se čistí. Na www.4camping.cz je koupíte od 152 Kč.

Skládací láhev na víno i jiné nápoje: pro chvilku s přáteli

Do kempu i na piknik se vždy hodí lahev dobrého vína. Sklo je zbytečně těžké a také hrozí, že se vám lahev po cestě rozbije. Vyzkoušejte lehčí a úspornější variantu v podobě lahve Platypus Platypreserve, která vytlačí ven všechen vzduch a neprodyšně se uzavře. Chuť vína je tak zachráněna. Na www.4camping.cz ji koupíte za 315 Kč.

Piknikový kufřík: vše v jednom

Piknikový kufřík Somerset Picnic Bag obsahuje kompletní jídelní sadu pro čtyři osoby – 4x plastová sklenice, 4x talíř, 4x látkový ubrousek, 4x lžíce, 4x vidlička, 4x nůž, 1x nůž, otvírák na láhve. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody je koupíte od 1 145 Kč.

Nerezová sklenička: musí mít každý tremp

Sklenička na víno GSI Glacier Stainless Nesting je nerezová, elegantní a hlavně skládací! Na www.4camping.cz je koupíte za 375 Kč.

Příborový set: tři v jednom

Kempování, Malý dobrodruh
Vidličku nebo lžíci? Co takhle obojí! Foto: www.4camping.cz

Ať už na výlet, do kempu, či na tábor, příborový set Vango Pocket Cutlery se vždy hodí. Skládací příborová sada je vyrobena z prvotřídního nerez materiálu. Nůž, vidlička i lžíce jsou k dostání v praktickém pouzdře, které zaručí, že se nůž neotupí a lžíce neztratí. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody tento příborový set koupíte za 300 Kč.

Jedna lžíce stačí

Nechce se vám do hor brát hned celý příborový set? Bohatě si vystačíte s jednou lžící. Lžíce Light My fire Spork rovněž slouží jako vidlička i nůž a je dostupná hned v několika barevných provedeních. Ideální je koupit každou lžíci jinou, aspoň si poznáte, která je ta vaše. Na www.4camping.cz ji koupíte za 52 Kč.

Křeslo pod stan

Křeslo Oase, Malý dobrodruh
Pohodlně se usaďte. Foto: Oase

Neničte si záda a raději se usaďte do pohodlného křesílka od dánského výrobce Outwell. Křeslo Trelew v proužkované variantě je v celém světě populární zejména pro svůj unikátní design. Půlměsícový tvar poskytuje prvotřídní komfort, má velkou nosnost, stabilitu a je překvapivě prostorné. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho koupíte za 1 528 Kč.

Svítilna: světlo pod širákem

Čelovka Petzl Tikkina je ideální pro osvětlení blízkého okolí na táboře, na chatě, či ve stanu. Malá velikost a široký kužel jsou výborné pro každodenní použití. Maximální světelný výstup je 60 lumenů a dosvit 30 metrů. Tato svítilna má dva režimy svícení, aby bylo možné světlo regulovat podle situace. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 477 Kč.

Recyklovatelný talíř: vyrobený z rýžových slupek

Talíř Eco Sou Life je 100% patří do série nádobí Husk, které je vyrobené převážně ze zemědělského odpadu – rýžových slupek. Ty jsou často vnímány jako odpad a likvidují se pálením. Aby se zabránilo plýtvání zdroje a vytváření CO2, používají se rýžové slupky pro vytváření nových produktů pro domácnost, které mohou být znovu použity nesčetněkrát. Až jejich užitnost skončí, stačí je zahrabat do země a během 2 – 3 let se biologicky rozloží. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 155 Kč.

Skládací nádobí: lehké a úsporné

Nádobí Jetboil Fozzils Solo pack je lehounké a šetří místo. Odolná technologie aktivního skládání dovolí vyrazit nalehko a natenko bez kompromisů – a jako přírodu nezatěžující alternativu k nádobí na jedno použití. Sada obsahuje tři misky a lžíci. Plastové nádobí je naplocho rozložené v plastovém obalu a lehce se skládá – stačí secvaknout patentky a miska talíř či lžička jsou hotovy. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody koupíte za 314 Kč.

Rolnička: zažene medvědy

Rolnička, Malý dobrodruh
Pozor na medvědy! Foto: www.4camping.cz

Rolničku odpuzující medvědy lze snadno připnout na oblečení či k výstroji díky poutku se suchým zipem Velcro. Spoustu zábavy si s ní užijete v lese i bez medvědů. Prodává ji www.4camping.cz za 108 Kč.

Jídlo do hor: liofilizovaná strava

Expediční a cestovatelská liofilizovaná strava je velmi praktický vynález, který ocení všichni outdooroví nadšenci. Sáček slouží zároveň jako nádobí pro přípravu. Otevřete, zalijete horkou vodou, uzavřete a necháte 5 – 10 minut stát a vydatné a chutné jídlo je připraveno ke konzumaci. Minimální odpad a spotřeba vody (nemusíte mýt nádobí), stačí jedna nádoba na vaření i pro vícečlennou skupinu. Bez konzervantů, široká nabídka různých jídel včetně bezlepkových variant a dezertů, ve dvou velikostech 1 porce a Big pack (2 porce). Koupíte na www.4camping.cz za 248 Kč.

Recyklovatelný příbor: sada do přírody

Příbor Eco Sou Life je biologicky rozložitelný set příborů z rostlinného odpadu – kukuřice, škrobu, bambusu a rýžových slupek. Kompletní sada obsahuje vidličku, lžíci a nůž. Karabina je všechny udržuje pohromadě. Biologicky rozložitelný set příborů EcoSouLife je ideální pro všechny cesty a události. Každý kus je možný mýt v myčce. Na rozdíl od běžných plastových příborů, je také odolný proti teplu a nebude vylučovat žádné toxické látky při používání horké stravy. Poté, co ho zakopete do země, se bude rozkládat 2 až 3 roky. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody od 172 Kč.

Stan: vhodný na fesťák

Kempingová sada Loap Domepack Combo 2 obsahuje stan pro dvě osoby, dva spací pytle a karimatky. Stan má tvar klasického iglú a sklolaminátovou konstrukci o dvou prutech, takže ho postavíte snadno a rychle. Má jeden plášť s vodním sloupcem 800 mm a podlážku se sloupcem 3 000 mm. Švy jsou přelepené. Dekové spací pytle jsou vhodné především do teplého počasí a jsou vyplněny dutými vlákny. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za pouhých 1 499 Kč.

Nejlehčí batoh: pro náročné cestování

Batoh Robens UL Day Pack je díky možnosti miniaturního složení ideálním společníkem na náročné cestování. Pojme 20 litrů, je 100 % voděodolný a má nastavitelné popruhy pro maximální pohodlí. Batoh je možné složit do minimální velikosti tenisového míčku! Na Výstavě stanů a vybavení do přírody koupíte za 636 Kč.

Tip nejen na víkend: Výstava stanů a vybavení do přírody

Celkem 115 značek, 320 postavených stanů, velké spacákové ležení, vůbec největší výběr outdoorového oblečení a obuvi v ČR – to vše na vás čeká na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná do 9. 8. 2015 v pražských Letňanech.

Vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém ze stanů. Děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů. „Návštěvníky na Výstavu stanů nejvíce láká to, že si mohou všechno zkusit na vlastní kůži. V normální prodejně si stan nepostavíte, přitom je to tak důležité. U nás si do nich dokonce můžete zkusit dát vybavení a poležet si v nich jak dlouho chcete. Stejně je to s karimatkami nebo spacáky. Máme jich tady stovky a vy je můžete v unikátním spacákovém ležení zkoušet dle libosti a dokonce na různých druzích povrchu (včetně kamínků),“ říká pořadatel akce Jaroslav Skalka.

Více informací na www.vystavastanu.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*