S novým školním rokem rokem to chce obměnit i vaši domácí knihovničku. Nevíte, po jakých dětských knihách sáhnout? Několik jsme jich vybrali za vás.

dětské knihy
Foto: www.dreamstime.com

Úžasný deník, Tom Gates
Foto: Fragment

1. Úžasný deník – Tom Gates

Nečtěte to, jestli jste…

1. moje nevrlá sestra Delia (grrr),

2. Marcus Meldrew (což je idiot),

3. paní Worthingtonová, která má knír (je těžké na něj NEZÍRAT).

Jmenuju se Tom Gates. Když mě učitelé zrovna nesledujou slídivým pohledem, baví mě kreslit obrázky a vymýšlet, jak bych mohl co nejvíc lézt na nervy Delii. Učitelé si o mně myslí, že neudržím pozornost a že mi „chybí soustředění“, ale to považuju za tvrdý odsudek, protože právě teď SOUSTŘEDĚNĚ dumám, kterou tyčinku bych měl sníst jako první… hmm.

Počet stran – 248, formát – 125×195 mm, brož., 199 Kč, pro čtenáře od 9 let

 

Rumcajs
Foto: Fragment

2. Rumcajs – R. Pilař, V. Čtvrtek

Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi – jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs – Manka – Cipísek. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.

Počet stran – 104, formát – 216×276 mm, váz., 299 Kč, pro děti od 5 let

 

Percy Jackson, Poslední z bohů
Foto: Fragment

3. Percy Jackson – Poslední z bohů

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas… Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina? Zápas o zachování civilizace začíná!

Počet stran – 408, formát – 145×210 mm, váz., 399 Kč, pro čtenáře od 11 let

 

Křišťály moci – Věž zkázy
Foto: Fragment

4. Křišťály moci – Věž zkázy

Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt? Třetí díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Hněv pána ohně a Křištály moci – Zrada temného elfa.

Počet stran – 248, formát – 152×228 mm, váz., 279 Kč, pro čtenáře od 11 let

Zvědavá očka – Zvířátka na statku
Foto: Fragment

5. Zvědavá očka – Zvířátka na statku

 

Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek ze statku! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se na statku s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete růžovým prasátkem, ovečkou nebo koníčkem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.

Leporelo typu knížka 176×226/14, 199 Kč, pro děti od 3 let

Zvědavá očka – Zvířátka v pralese
Foto: Fragment

6. Zvědavá očka – Zvířátka v pralese

Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek z džungle! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se v džungli s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete krokodýlem, opicí nebo hrochem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.

Leporelo typu knížka 176×226/14, 199 Kč, pro děti od 3 let

Více na www.fragment.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*