hračky ze staré půdy, výstava, ples, Olšava, Filharmonie Bohuslava Martinů, víken
Foto: Archív Východní Moravy

Východní Morava ožila plesovou sezonou. Míst, kde bude možné si zatancovat, je celá řada. Kdo netancuje nebo ho lákají i jiné akce, však také nepřijde v tomto týdnu zkrátka.

 

Hasičský ples ve společenském domě Sušil v Bystřici pod Hostýnem s kapelou Kosovci, Hasičský ples v Sazovicích na Zlínsku v sále obecního úřadu s krojovanou hudbou Zdounečanka, XXI. reprezentační ples města Uherské Hradiště v Klubu kultury s herci Slováckého divadla, Slováckým komorním orchestrem a cimbálovou muzikou Harafica, krojové plesy v Babicích a Březí či Děkanátní ples v sokolovně ve Starém Městě s dechovou hudbou Staroměstská kapela, Trinonem a cimbálovou muzikou Bálešáci – to je jen výběr míst, která v sobotu 14. ledna ožijí tancem a dobrou zábavou. Více informací o těchto akcích i dalších plesech naleznete na www.vychodni-morava.cz

Tajemný mustang: Nadcházející týden v regionu bude plný i jiných akcí. Zajímavý večer bude možné strávit ve čtvrtek 12. ledna v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně, kde se uskuteční přednáška Tajemný mustang. O této dnešní části Nepálu, který byl ještě nedávno samostatným královstvím, bude povídat Libor Balík, začátek je v 18 hodin.

Olšava, známý soubor písní a tanců, slaví letos 60 let od svého založení. V koncertním sále Domu kultury v Uherském Brodě se v pátek 13. ledna odehraje repríza slavnostního vystoupení s názvem Tož, tak sa to přihodilo…, které je věnované tomuto jubileu. Vstupné je možné si zakoupit v předprodeji v Galerii DK – Panský dvůr. Lístek stojí 120 korun, studenti, děti a důchodci zaplatí o 20 korun méně.

Krásná hudba bude mít hlavní roli v sobotu 14. ledna na bojkovickém zámku Nový Světlov, kde odehraje Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína Novoroční koncert. Zazní během něj slavné melodie Johanna Strausse. Vstupné je 200, 250 a 300 korun, koncert začne v 17 hodin.

Výstava Hračky ze staré půdy, která je k vidění na zámku ve Zlíně, je určená pro děti i dospělé.  Návštěvníci uvidí hračky od konce 19. století po současnost. Tento sbírkový fond byl postupně budován od 2. pol. 20. století. Mimo jiné zahrnuje i soubor hraček z pozůstalosti Ladislava Rutteho (1983-1967), známého zlínského právníka, sběratele a folkloristy, a v roce 2006 byla sbírka obohacena o mimořádnou kolekci hraček ze sbírky akademické malířky Marie Fischerové-Kvěchové (1894-1984), která byla nejen známou ilustrátorkou knih pro děti, ale i sběratelkou. Výstavu je možné navštívit až do 29. dubna.

Více o nabídkách zajímavých akcí v regionu se dozvíte na www.vychodni-morava, v Kalendáři akcí.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*