vychytávky pro vodáky, Malý dobrodruh
Čím dál více Čechů míří na vodu. Foto: www.vystavastanu.cz

Čím dál více Čechů míří na vodu, i sjíždět české řeky však jezdí rádi dobře vybavení. Poradit se o správném sortimentu, který zabere minimum místa, se mohou třeba na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 9. srpna v pražských Letňanech.

Člun Sevylor Fish Hunter FH 250

Oblíbený člun v novém provedení z odolnějšího PVC je vhodný i pro projížďky podél pláží a kratší výlety. Člun je opatřen hlavní komorou a bezpečnostní komorou s bostonskými ventily, dále 2 postranními komorami pro lepší stabilitu. Člun disponuje odtokovými kanálky s uzavíratelnou zátkou, držákem prutu na rybaření, 2 držáky vesel, 2 brašnami na materiál a baterii k elektromotoru. Lanem upevněným kolem člunu pro vaši bezpečnost. V zadní části je nafukovací sedačka a držáky pro zavěšení elektromotoru SBM 18. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz ho koupíte za 3 509 Kč.

Kajak Sevylor Riviera

Lehký a skladný kajak pro 2 dospělé osoby je ideální pro plavbu po jezerech i pro hrátky v blízkosti mořské pláže. Je vyroben z houževnatého a trvanlivého PVC, má 2 pohodlné sedačky s opěrkami, které lze v lodi snadno posunovat na optimální pozici, případně je zcela vyjmout. Riviera má 5 nezávislých nafukovacích komor pro zvýšení bezpečnosti, kvalitní bostonské ventily, držadla pro přenášení, uzavíratelný odtokový kanálek a vzhledem k nízké hmotnosti a BPS systému se snadno přenáší. Průběžnou kontrolu huštění umožňuje integrované měřidlo tlaku Sevytest. Rychle tak poznáme jak kajak napumpovat i kdy ho včas upustit, když je vystaven působení slunečního žáru. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz ho koupíte za 4 373 Kč.

Supervoděodolný lodní vak 

Easy Camp Dry-pack je vhodnou součástí vybavení na vodu i na cestování za jakéhokoli počasí. Velikost S má objem 2 litry a stojí 228 Kč, velikost M pojme 10 litrů a vyjde na 254 Kč a velikost L má objem 50 litrů a pořídíte ho za 304 Kč, k dostání jsou všechny na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz.

lodní vak, Malý dobrodruh
Supervoděodolný lodní vak Easy Camp Dry-pack. Foto: www.4camping.cz

Skladný stan, spacáky a karimatky v jednom

Kempingová sada Loap Domepack Combo 2 obsahuje stan pro dvě osoby, dva spací pytle a karimatky. Stan má tvar klasického iglú a sklolaminátovou konstrukci o dvou prutech, takže ho postavíte snadno a rychle. Má jeden plášť s vodním sloupcem 800 mm a podlážku se sloupcem
3 000 mm. Švy jsou přelepené. Dekové spací pytle jsou vhodné především do teplého počasí a jsou vyplněny dutými vlákny. A pozor: rozměry jsou vskutku miniaturní, takže na výpravy na vodu velice vhodné! Sadu koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za pouhých 1 499 Kč.

Skládací lahev na víno i jiné nápoje

Do kempu, na piknik, ale taky na vodu se vždy hodí lahev dobrého vína, piva či jiného moku. Sklo je zbytečně těžké a také hrozí, že se vám lahev po cestě rozbije. Vyzkoušejte lehčí a úspornější variantu v podobě lahve Platypus Platypreserve, která vytlačí ven všechen vzduch a neprodyšně se uzavře. Chuť vína je tak zachráněna. Na www.4camping.cz  ji koupíte za 315 Kč.

Skládací vtipné nádobí
Nádobí Jetboil Fozzils Solo pack je lehounké a šetří místo. Odolná technologie aktivního skládání dovolí vyrazit nalehko a natenko bez kompromisů – a jako přírodu nezatěžující alternativu k nádobí na jedno použití. Sada obsahuje tři misky a lžíci. Plastové nádobí je naplocho rozložené v plastovém obalu a lehce se skládá – stačí secvaknout patentky a miska talíř či lžička jsou hotovy. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody koupíte za 314 Kč.

Lžíce místo příboru

Lžíce Light My fire Spork rovněž slouží jako vidlička i nůž a je dostupná hned v několika barevných provedeních. Ideální je koupit každou lžíci jinou, aspoň si poznáte, která je ta vaše. Na www.4camping.cz ji koupíte za 52 Kč.

Lžíce a vidlička v jednom, Malý dobrodruh
Lžíce Light My fire Spork rovněž slouží jako vidlička i nůž. Foto: www.4camping.cz

Solární nabíječka

Jak zachytit důležité momenty výpravy na místě, kde je nulová šance dobíjení baterií fotoaparátu? Buďte vybaveni kapesním power pack Goal Zero Guide 10 Plus, který dobíjí pomocí solárního panelu Nomad nebo přes USB z ostatních zařízení. Přes solární panel NomadTM 7m se nabije AA/AAA baterie za 3 – 5 slunečních hodin. Mobilní telefon se za tu dobu stihne při plné kapacitě nabít 1 – 3krát. Váš iPod, mobilní telefon, GPS, fotoaparát i čelovka tak budou vždy připraveny. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody ho koupíte za 1 490 Kč.

Nejjednodušší svítilna

Čelovka Petzl Tikkina je ideální pro osvětlení blízkého okolí na táboře, na chatě či ve stanu. Malá velikost a široký kužel jsou výborné pro každodenní použití. Maximální světelný výstup je 60 lumenů a dosvit 30 metrů. Tato svítilna má dva režimy svícení, aby bylo možné světlo regulovat podle situace. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 477 Kč.

Tip nejen na víkend: Výstava stanů a vybavení do přírody

Výstava stanů, Malý dobrodruh
Království stanů v pražských Letňanech. Foto: www.pixpo.cz

Celkem 115 značek, 320 postavených stanů, velké spacákové ležení, vůbec největší výběr outdoorového oblečení a obuvi v ČR – to vše na vás čeká na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná do 9. 8. 2015 v pražských Letňanech. Vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém ze stanů. Děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů. „Návštěvníky na Výstavu stanů nejvíce láká to, že si mohou všechno zkusit na vlastní kůži. V normální prodejně si stan nepostavíte, přitom je to tak důležité. U nás si do nich dokonce můžete zkusit dát vybavení a poležet si v nich jak dlouho chcete. Stejně je to s karimatkami nebo spacáky. Máme jich tady stovky a vy je můžete v unikátním spacákovém ležení zkoušet dle libosti a dokonce na různých druzích povrchu, včetně kamínků,“ říká pořadatel akce Jaroslav Skalka.

Více informací na www.vystavastanu.cz a www.4camping.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*