Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích má novou atrakci – velkému zájmu nejen dětí, ale i dospělých se těší jeho osmičlenné stádo ovcí.

Foto: www.valachy.cz

Resort Valachy se nachází uprostřed Chráněné krajinné oblasti Beskydy a ovce proto byly původně zakoupeny kvůli ekologické údržbě nového golfového hřiště u hotelu Horal. Zvláště poté, co se stádo před dvěma měsíci rozrostlo o čtyři jehňata, se ale ovčí salaš stala také oblíbeným výletním cílem návštěvníků. Zájemci mají možnost se na „hotelové“ ovce kdykoli přijít podívat.

Nakrmte si svou ovečku

„Zvláště pro děti z měst, které nepřijdou běžně do styku s domácími zvířaty, je setkání s živými ovečkami mimořádným zážitkem, zvláště když si je ještě mohou pohladit a nakrmit. Všechna zvířata jsou velmi mírumilovná a klidná. Nejvíc se jim návštěvníci zavděčí, když jim přinesou starý chleba. Klidně jim ho sní přímo z ruky,“ popisuje Leo Bača, šéf Golf Clubu Horal, jehož členové se o stádo starají.

Po zimě, kterou zvířata prožila v zázemí salaše vzdálené jen asi 200 metrů od Horalu, se stádo od minulého týdne trvale zdržuje na pastvině, na loukách kolem golfového hřiště. Bude tam pobývat až do podzimu. Pro nejbližší dny mají ovce důležitý „úkol“ – připravit terén golfového hřiště pro květnové zahájení sezóny. „Ovce spásají trávu v celém areálu hřiště s výjimkou prostoru v bezprostřední blízkosti jamek, který vždy ohradíme. Samozřejmě není žádoucí, aby ovečky šlapaly přímo po greenu. Ten jediný upravujeme klasickými sekačkami,“ dodává Leo Bača.

Vzhledem k rostoucí popularitě ovčího stáda se nyní vedení hotelů resortu Valachy chystá rozšířit obvyklou nabídku animačních programů pro hotelové hosty a k tradičním lekcím cvičení přidat „obyčejnou“ naučnou vycházku za domácími zvířaty – nejen pro děti.  Více na www.valachy.cz

One Comment

  1. Exod says:

    Asi by děti měly vědět, že ona „salaš“ je stavba, vybudovaná vlastnoručně vsetínskými skauty na místě zvaném Dynčák, které pak majitelé pionýrského tábora ROH Zbrojovky Vsetín (nyní hotel Horal) nezbytně nutně potřebovali ke svému podnikání a tak byli skauti nemilosrdně vyexpedováni… Využívali ji spokojeně mnoho desítek let, tábořilo tam mnoho set dětí. Teď jsou tam ovce a golfová jamka…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*