Zabavit děti aktivitou, u které by celé hodiny nezíraly do monitorů svých počítačů, televizorů a tabletů, není lehkou záležitostí. Jak vypadá živé zvíře znají děti maximálně z dokumentů, které ve škole sledují. Vzdělávejte své děti a vydejte se s nimi na výlet, kde poznají život zvířat. Obora Žleby je skvělým místem, kde můžete spatřit i domov bílých jelenů, které jen tak někde neuvidíte. 

Ze zámku do přírody

dravci, Malý dobrodruh
Nezmeškejte jedinečnou show dravců. Foto: www.oborazleby.cz.

Obora ve Žlebech se nachází v zámeckém parku asi 10 minut chůze od Zámku Žleby. V této Oboře je chována česká rarita bílí jeleni. Pouze v této oboře může veřejnost každý den od května do září pozorovat bílé jeleny při krmení.  Kromě bílé jelení zvěře se zde nacházejí mufloni, daňci, vodní ptáci, siky, divočáci a zvěř srnčí. V přední části areálu se nachází expozice dravců a sov.

Krmení zvířat za odměnu

Prohlídka zvířat není však jedinou aktivitou, která dětem vyčaruje úsměv na tvářích. Vydovádět se mohou na hřišti i se zvířaty. Velké dětské hřiště uvítají hlavně menší návštěvníci, kteří při svém skotačení mohou nakrmit malé kozičky, jejichž výběh sousedí právě s tímto hřiště. V areálu také nechybí občerstvení se širokým sortimentem. Dále zde naleznete toalety a celý areál je bezbariérový.

Dravci nad hlavami

Pokud jsou vaše děti dobrodruhy, pak budou přímo milovat show s dravci, kteří se rádi předvádí.Ve stanovené dny zde probíhají ukázky dravců, při kterých se zblízka seznámíte zblízka s dravci a sovami. V jednu chvíli Vám budou nad hlavou naráz létat několik druhů orlů, sup, luňák hnědý a náš zloděj krkavec. Ukázka dravců je doplněna potavým výkladem.

Ceny vstupného:

  • Dospělý 50,-
  • Děti, studenti, důchodci 40,-
  • Děti do 3 let a ZTP zdarma

Ukázky dravců a krmení bílých jelenů:

Květen, červen, září – pouze soboty, neděle a státní svátky ve 12:00 a v 15:30 hod.

Července, srpen – každý den kromě pondělí ve 12:00 a v 15:30 hod.

Více na www.oborazleby.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*