Přemýšlíte, kam na výlet spolu s vašimi dětmi, kde zažijete spoustu nezapomenutelných zážitků? Navštivte Broumovsko ve východních Čechách, kde na vás čeká krásná příroda s množstvím pískovcových skal, řada památek a zajímavostí a vy i vaše děti si odtud odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků. A co na Broumovsku uvidíte?

Pohádkou oplývající Adršpachy

Adršpachy, Malý dobrodruh
Zažijte prohlídkový okruh skalním městem. Foto: www.region-adrspach.cz

Vydat se můžete do Adršpašsko – telických skal, kde se nachází největší skalní město České republiky. Vede jím prohlídkový okruh, který si můžete projít sami nebo s průvodcem. Je to jako vejít do pohádky, a mnohé se zde i natáčely – například Třetí princ, Peklo s princeznou či Z pekla štěstí 2. Řada skalních útvarů má svá jména a děti se rády baví jejich hádáním podle toho, co svým tvarem připomínají. Nejzajímavější pro ně bývá pískovcová Homole cukru, stojící doslova na své špičce. Odvážnější rodiče s většími dětmi mohou zamířit po žebřících do hůře přístupných částí skalního města, což je zážitek především pro pány kluky. Nezapomenutelná je také plavba na pramici po vysoko položeném skalním jezírku.

Sklepení pro ty, kteří neznají strach

Broumovský klášter, Malý dobrodruh
Broumovsko oplývá hned několika unikátními památkami. Foto: www.region-adrspach.cz

Při návštěvě Broumova si nenechejte ujít zdejší klášter. Mezi jeho zajímavostmi je například kopie Turínského plátna a kdo má pro strach uděláno, může se vydat do sklepení kláštera, kde se ukrývá více jak tři desítky skutečných mumií.

Po stopách Babičky

Dalším pěkným cílem je proslulé Babiččino údolí. Děti si prohlédnou místa, jejichž literární podobu jim vtiskla Božena Němcová. Na Starém bělidle je k vidění babiččina světnička vybavená tak, jak je vypodobněná v knize Babička a zdejší prostředí děti seznámí s životem dřívějších generací. Babičku i s vnoučaty připomíná sousoší sochaře Otto Gutfreunda. Stojí nedaleko Rudrova mlýna, který je jedním z dalších míst, ve kterých se odehrává děj známého románu. Na závěr nesmí chybět prohlídka Viktorčina splavu ležícího za Starým bělidlem na řece Úpě.

Poznejte vojenskou historii, Safari a pohrajte si s Merkurem

Zatímco zejména pro tatínky a jejich ratolesti je zážitkem návštěva vojenské pevnosti Dobrošov, s možností nahlédnout do části zpřístupněných podzemních prostorů a chodeb, a také prohlídka Muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují, celá rodina si doslova užije v ZOO ve Dvoře Králové. Oblíbenou součástí prohlídky je projížďka vlastním vozem nebo „zebrovanými“ autobusy mezi volně se pohybujícími zvířaty jako na opravdovém Safari.

Jak vidíte, možností co se dá dělat na Broumovsku je opravdu velká a věřte, to není vše. Jeden den Vám určitě k návštěvě stačit nebude. Využít proto můžete velký výběr ubytování za příjemné ceny, v penzionech, chatách i chalupách a hotelích prožít zde několik opravdu výjimečných dní.

Více na www.region-adrspach.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*