Možná byste to neřekli, ale zimní dovolená u našich východních sousedů na Slovensku vám můe překvapit. A to více než mile. Vysoké Tatry, to jsou špičkově upravené sjezdovky, skvělé ubytování na evropské (i wellness) úrovni a přitom nemusíte jezdit daleko ani utratit mnoho. Čtěte dál a dozvíte se jak na to…

Vysoké tatry, Malý dobrodruh
Vysoké Tatry lákají na skvěle zrekonstuovaná lyžařská střediska. Foto: www.vysoke-tatry.travel

Pravda je ta, že ačkoliv mám slovenské předky, o Tatrách toho mnoho nevím. A tak jsme začali hledat někoho, kdo se tady skutečně vyzná a poradí – kam se vydat, kolik to bude stát a hlavně, kde nám vyjdou vstříc i s dvěma divokými dětmi.

Odborníky jsme našli přes net poměrně rychle: provozovatelé webu www.vysoke-tatry.travel jsou lidé přímo z místa. Vysoké Tatry i NízkéTatry znají doslova jako své boty (však tu taky v terénu prý nejedny za deset let, co se věnují této destinaci, prošoupali). Nepamatují sice zlatou éru lyžování ve Vysokých Tatrách, kterou v roce 1970 ještě umocnilo tamní mistrovství světa v klasickém lyžování, zato pozorně sledovali zlepšující se kvalitu nejen sjezdovek, ale především lyžařských středisek. Ty mají pečlivě zmapované a do své nabídky zahrnují jen ty nejlepší a zpravidla je osobně testují. A že je dnes z čeho vybírat: lyžařsky jsou na tom svými podmínkami i vyžitím skvěle například Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso (tady mají mimo jiné krásně upravované běžecké trasy), okolí Ždiaru, Zuberec, obě strany Chobpku nebo třeba Jasná v Nízkých Tatrách. Lyžujte se tady od prosince až většinou do začátku května a kromě sjezdařů a běžkařů si tady na své rozhodně přijdou i snowboardisté, skialpinisté (těm horští vůdci chystají velice zajímavé skialpinistické túry) anebo si můžete jen tak vyšlápnout nádhernou zimní krajinou na sněžnicích!

Rodinný penzion i wellness hotel

Zimní turistika je zde dnes na vrcholu a není tu nijak draho ani co se týká ubytování. Najdete tady rodinný penzion i wellness hotel. Doporučovanými (a osobně vyzkoušenými) jsou pakhotel Trigan (Baník) Štrbské Pleso, hotel Titris (Odborár) Tatranská Lomnica, hotel Slovan Tatranská Lomnica, hotel Hutník Tatranské Matliare, Hotel Palace Kúpele Nový Smokovec. Všechny mají vysokou kvalitu a přitom ubytování zde pořídíte za velice výhodné ceny. Všechny prošli rekonstrukcemi a patří mezi nejlepší ve své kategorii ve Vysokých Tatrách. V Nízkych Tatrách je zase velký zájem mezi lyžaři o hotel SNP, a to pro jeho výhodnou polohu i cenu.

A jak na to? Pokud kliknete na www.vysoke-tatry.cz, můžete se s odborníky poradit o svém výběru a pak už to jde rychle – rezervace je rychlá, odpověď s kalkulací obdržíte obvykle do 2 hodin, cena je stejná jako přímo u ubytovatele a obvykle tady ještě dostanete bonus, například v podobě slevy z ceny, knižního průvodce, DVD, obsáhlého programu aktivit, slevové kupóny apod.

A provozovatelé webu jsou velmi zvědaví i na vaši zpětnou vazbu (http://www.vysoke-tatry.travel/informacie/informacie/hodnotenie-spokojnosti-klientov/ ), protože právě obsáhlé recenze jsou tím nejlepším hodnocením…

 

Více informací o Vysokých Tatrách, lyžovaní i ubytování najdete na:

www.vysoke-tatry.travel, www.vysoke-tatry.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*