Až do 28. února se můžete podívat na výstavu, kde bude přítomen nejznámější čaroděj. O koho se jedná? No přece o Harryho Pottera, který do Kolína přiletěl až z daleké Školy čar a kouzel v Bradavicích. 

Harry Potter, Malý dobrodruh
Odměnou dětem za hezké vysvědčení může být i návštěva místa, kde mohou potkat svého čarovného hrdinu. Foto: www.odysseum.de

Na 1 200 metrech čtverečních prezentuje muzeum původní scény, rekvizity a kostýmy slavné fantasy ságy. V rámci výstavy jsou návštěvníci rozděleni do jednotlivých kolejí Moudrým kloboukem, nejmenší si mohou přesadit vlastní mandragoru či odpálit camrál na famfrpálovém hřišti. Mezi exponáty jsou legendární rekvizity, jako je neviditelný plášť, Ohnivý pohár nebo Harryho brýle. Na návštěvníky čeká nebelvírská společenská místnost, Hagridův domek a Zapovězený les. Tato výstava je v Německu prezentována poprvé.

Důležité vědět

ceny vstupenek: dospělí – 16 Euro, děti – 8 Euro, snížené vstupné 12 Euro, vstupenky zakoupené přes internet jsou o něco levnější

Více na: http://www.odysseum.de/portfolio/harry-potter-the-exhibition/

doprava: do Kolína se rychle a levně dostanete letecky např. s nízkonákladovou leteckou společností Germanwings. Z Prahy létají na letiště Kolín nad Rýnem/Bonn 7 dní v týdnu. Cena letenky začíná na 39,99 Euro a let trvá necelou hodinu.

Více na www.germanwings.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*