Že vaše děti už moc neznají postavičky jako Jů, Hele, Muf, Harry Šoumen, Tryskomyši nebo Šamšulu? Seznámit je s nimi můžete ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy, kde probíhá unikátní hravá výstava nazvaná Od studia Kamarád po krajinu her.

Středočeské muzeum, Malý dobrodruh
Júhelácká výstava je zábava sama.

Zatímco dospělí se pobaví u nespočtu ilustrací z fantaskního světa akademického malíře Stanislava Holého, děti se tady dosytosti vyřádí mezi obrovskými látkovými kostkami, ze kterých mohou stavět hrady, domy, mosty, mezi nimi si vytvářet koleje a po těch jezdit vláčky… Můžete se podívat na některý z dílu Studia Kamarád, některé ze slavných televizních postaviček si namalovat, zahrát si Júhelácké domino, ale především pohlédnout těmto barevných plyšovým celebritám v jejich životní velikosti do očí!

Kdy výstava probíhá: 22. 11. 2013 — 31. 3. 2014

Kde: Velká výstavní síň

Kolik času szde strávíte: 90 – 120 minut

Vstupné: Dospělí 50 Kč, děti do 6 let zdarma, starší 6 let 30 Kč, rodinné vstupné 130 Kč

Více informací: www.muzeum-roztoky.cz

 

Sladká výstava zvaná Čokoláda

Středočeské muzeum, Malý dobrodruh
Nad exponáty v expozici Čokoláda se vám budou sbíhat sliny.

Ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy máte v ceně vstupného ještě jednu zajímavou výstavu, která právě probíhá a bylo by škoda ji nenavštívit. Její název je prostý – Čokoláda!

Devět z deseti lidí prý miluje čokoládu a ten desáty lže. Tvrdí to alespoň motto této zajímavé expozice. A že se máte na co těšit. Uvidíte cesta od semínka kakaového bobu až po tabulku čokolády a představíte si ji (a taky očicháte) na stovkách exponátů, dozvíte se, jak ji vyráběli Indiání a jak se vyrábí dnes a sliny se vám budou sbíhat nad cukrářskými skvosty. Na ty se ovšem nesahá ani se neochutnají – to můžete udělat v blízké cukrárně a v dílničce si vyrobit alespoň malý „čokoládový“ dárek.

Kdy výstava probíhá: 18. 10. 2013 – 30. 4. 2014

Kde: Galerie/kabinet

Vstupné: Dospělí 50 Kč, děti do 6 let zdarma, starší 6 let 30 Kč, rodinné vstupné 130 Kč (vstupné je jednotné pro vstup do Středočeského muzea)

Více informací: www.muzeum-roztoky.cz

 

O autorovi: Zuzana Rybářová (255 dalších článků)

Mgr. Zuzana Rybářová, mediální konzultant a zároveň známá novinářka zaměřující se na cestovatelský sektor. Pracovala mj. jako šéfredaktorka časopisu Travel Digest, dnes je sama sobě šéfem v kreativní agentuře Amaze.cz, v níž působí především jako konzultantka v oboru Public relations. A samozřejmě: vede portál Malý Dobrodruh.cz a je pravidelným hostem pořadu Sama doma České televize. Více si o ní můžete přečíst zde: Zuzana Rybářová - profil.


(Visited 182 times, 1 visits today)

Související články

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*