Pozor, sloni zaútočili na města Trevír a Lucemburk! Vy se ale bát nemusíte. Nejedná se o útěk zvířat ze zoologické zahrady, nýbrž o výstavu 95 soch, která se v těchto dvou městech koná. Až do poloviny října máte možnost vidět 1,5 metrů vysoké zvířecí podobizny v nejrůznějších barvách.

Výstava slonů, Malý dobrodruh
Slony nejrůznějších barev a materiálů si můžete prohlédnout v ulicích Trevíru a Lucemburku. Foto: Agenturhaus

Do 18. října 2013 probíhá ve městech Trevír a Lucemburk Elephant Parade (sloní přehlídka) – největší venkovní výstava ve veřejném prostoru, která prezentuje 95 soch slonů vysokých cca 150 cm. Sochy jsou ztvárněné nejrůznějšími uměleckými technikami, většinou s využitím zářivých barev a materiálů. Před Trevírem a Lucemburkem proběhly přehlídky ve městech jako je Amsterdam, Londýn, Singapur, Milán nebo Kodaň. Mottem letošní přehlídky je: „Staň se toho součástí…“ .

Sloni zdobící náměstí a ulice Trevíru a Lucemburku jsou dílem i řady známých osobností, jako je např. zpěvačka Katy Petty, herečka Goldie Hawn nebo návrhář Tommy Hilfiger.

Kupte si slona

V závěru přehlídky budou někteří ze slonů vydraženi na gala aukci ve prospěch Asijské sloní nadace (The Asian Elephant Foundation). Právě tato nadace se snaží za pomocí výstavy Elephant Parade© (www.elephantparade.com) zvýšit celosvětové povědomí o ohrožení asijských slonů a financovat tak ochranné programy udržitelnosti životního prostředí jak slonů, tak lidí. Další sochy slonů budou vydraženy na podporu charitativních projektů v trevírsko-lucemburském regionu.

Jak se na výstavu dostanete?

Trevír a Lucemburk jsou od sebe vzdáleny 1,5 hodiny jízdy autem. Na dopravu do Trevíru z Prahy lze využít nízkonákladovou společnost Germanwings pro let do Kolína nad Rýnem a do Trevíru pokračovat autem, které je možné objednat při rezervaci letu, nebo vlakem. Informace o letech: www.germanwings.de .

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*