V pražských Letňanech vyroste i letos unikátní outdoorové městečko, kde vás vybaví na výlety, dovolenou v kempu i daleké expedice. Už 21. ročník Výstavy stanů a vybavení do přírody se koná od 1. června do 19. srpna 2018 a na ploše neuvěřitelných 10 000 m² v areálu PVA EXPO Praha Letňany se představí více než 220 značek toho nejlepšího ze světového i domácího outdooru. I tentokrát bude stát v prostorné hale oblíbené stanové městečko s 320 modely všech typů a velikostí stanů a chybět nebude ani spacákové ležení, kde si lze vyzkoušet stovky spacáků a karimatek. Sečteno a podtrženo – v Letňanech začíná největší evropská akce svého druhu!

Výstava stanů a vybavení do přírody
Výstava stanů a vybavení do přírody se letos koná už po jednadvacáté, a to v termínu od 1. 6. do 19. 8. 2018, v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Foto: www.pixpo.cz

Jak vyplývá ze zkušeností z minulých let, lidé na Výstavě stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech nejvíce oceňují právě možnost vše si osahat, prohlédnout a vyzkoušet. Zejména to platí o unikátním spacákovém ležení, kde se procházíte mezi stovkami vybalených spacáků a karimatek, všechny si můžete vyzkoušet, a pak se rozhodnout, který model vám nejvíce vyhovuje. Stejný úspěch slaví i více než tři stovky postavených stanů – rodinných, turistických i expedičních.

„Návštěvníky naší akce nejvíc láká vědomí, že si mohou všechno zkusit na vlastní kůži. V normální prodejně si stan nepostavíte a ve spacáku si nepoležíte, ani prodavač nemá tolik času se vám věnovat – přitom je tohle všechno pro nákup a následné spokojené užívání naprosto zásadní. U nás k tomu zákazníky přímo vyzýváme. Na pořádné vyzkoušení výbavy je tu totiž dostatek prostoru i času, a to platí i o proškoleném personálu, který je vám vždy k ruce, aby pomohl nebo přispěl zkušenou radou,“ upozorňuje na stěžejní důvody, proč na tuto mimořádnou akci zamířit, její vedoucí a outdoorový specialista Vít Hruška.

Kromě stanů a spacáků zde ovšem najdete vše pro kempování, turistiku, sport a volný čas. Pořídíte tu stany, spacáky, karimatky, kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a další turistické vybavení, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky.

„Letos jsme ještě více rozšířili a zatraktivnili nabídku obuvi, turistického oblečení a batohů. Jejich nabídka bude vůbec největší v Česku. Navíc zde vedle sebe uvidíte značky, které nikde jinde na jednom místě nejsou,“ upřesňuje Jaroslav Skalka ze společnosti 4camping, která Výstavu stanů pořádá.

Výstava stanů a vybavení do přírody
Kvalitní věci vydrží v dobrém stavu po dlouhou dobu. Foto: www.pixpo.cz

Lidé si rádi připlatí za kvalitní věci a technické materiály

Tomu, jak roste nabídka kvalitní outdoorové výbavy, odpovídá podle Jaroslava Skalky také fakt, že lidé jsou za ni ochotni zaplatit i více peněz. „Tento trend se drží už několik let, kdy ceny za zboží nerostou, ale lidé jsou více informovaní a už vědí, že kvalitní věci jim vydrží v dobrém stavu po dlouhou dobu. Na Výstavě stanů jsou velmi oblíbení odborníci v jednotlivých sekcích zboží – perfektně se vyznají v tématu i sortimentu na trhu a přitom jsou nezávislí na značkách, takže vám vyberou skutečně to, co potřebujete, a po čem toužíte,“ dodává Jaroslav Skalka. Na Výstavě stanů podle něj roste zejména prodej dražších prémiových značek, což připisuje lepší kupní síle, ale především tomu, že tady si lidé mohou vyhlédnuté věci dostatečně dlouho a důkladně vyzkoušet.

„V prvních letech byla tato akce zaměřená výhradně na stany a spacáky, my jsme přidali kompletní outdoorovou výbavu a postupně přibývají především vychytávky, které lidem usnadňují život v přírodě. Velice populární jsou především minimalistické věci. Když jsem jel nedávno do Vietnamu, měl jsem batoh plný malých smotaných pytlíčků, v nichž bylo oblečení, spacák, pončo, ručník a spousta dalších věcí, které výborně slouží a přitom nezabírají moc místa. Měsíc jsem tak cestoval s 12kg batohem a měl v něm spoustu užitečných věcí, které by se mi tam dříve nevešly. Současným trendem a požadavkem totiž je, abychom si na cestách a v přírodě mohli dopřát stejný komfort jako doma,” upozorňuje Jaroslav Skalka.

Zákazníci jsou podle něj rovněž velice otevření novým materiálům, jejichž počet v posledních letech stále roste. „Produkty jsou díky nim mnohem funkčnější – na sport i turistiku už tak běžně používáme technické trika odvádějící pot od těla, hitem jsou funkční ponožky na různé sporty apod. Naši nabídku postupně rozšiřujeme natolik, že jsme loni dokonce nabízeli i nosiče na kola, nafukovací lodě nebo paddleboardy. Velkým tématem se pak stávají i malé doplňky, jako speciální cestovatelské filtry na vodu, power banky, solární panely, zkrátka všechno, co lidem usnadní pobyt v přírodě. Naším cílem je, aby ten, kdo přijde na Výstavu stanů, se zde mohl kompletně vybavit na všechny sportovní volnočasové aktivity.“

Výstava stanů a vybavení do přírody
Na Výstavě stanů se loni prodal každé 4 minuty 1 stan a každé 2 minuty 1 spacák. Foto: www.4camping.cz

Co se nejvíce prodává na Výstavě stanů a vybavení do přírody:

  • Pořadatelé loni zaznamenali největší zájem u prodejů stanů – více než 40% nárůst byl u menších modelů určených pro turistiku či na vodu nebo na festivaly. Příliš však nezaostával ani zájem o rodinné stany, kterých se oproti předchozímu roku prodalo o 25 % více. Stejný trend předpokládají pořadatelé také letos.
  • Klasické turistické stany pro 2 osoby pořídíte od 2 000 do 5 000 Kč, ale na festival nebo dětem na zahradu stačí i stan za pár stovek. Naopak expediční ultralehký stan pro 2 osoby může stát okolo 20 000 Kč i více. Ještě větší cenový rozsah můžete čekat u rodinných stanů. Stan pro 4 osoby vás bude stát okolo 4 000 až 7 000 Kč, za ty nejluxusnější zaplatíte i hodně přes 40 000 Kč.
  • Na Výstavě stanů a vybavení do přírody se loni prodal každé 4 minuty 1 stan a každé 2 minuty 1 spacák.

Výbava na výlet, tábor i dovolenou!

Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se letos koná už po jednadvacáté, a to v termínu od 1. 6. do 19. 8. 2018, v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu. Kromě stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku je připraven obrovský výběr batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky. Bude tady stát na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moct vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Za neuvěřitelné téměř tři měsíce se tu na ploše 10 000 m² (!) představí více než 220 outdoorových značek. Vše si můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů a sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu stanů chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vyberete hezky v poklidu. Vstup a parkování jsou zdarma! A pozor, ještě tip pro mimopražské zájemce nebo ty, kteří nechtějí čekat do června – skvělou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

Zdroj informací: www.4camping.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*