Dřevěná odrážedla Early Rider vždy budí velkou pozornost výjmečností svého dřevěného provedení v duch „motorkářské stylovky“.

Foto: Ondřej Brunecký

Jedna z otázek, co může viset ve vzduchu pro rodiče, je trvanlivost takového odrážedla při často nešetrném zacházení naší nejmladší generace. Tak jsme odrážedla vzali do terénu na jarní pobyt a Vysočinu abychom si je vyzkoušeli v praxi. Mezi ostatními, zpravidla kovovými konkurenty, které byly pro děti rovněž k dispozici byl Early Rider jasnou intuitivní volbou pro většinu dětí. Model Classic se v terénu díky větší velikosti předního kola a šikmému uložení vidlice chová daleko příjemněji a ovladatelněji, což jasně prokázal svými odvážnými sjezdy i malý Honzík v masce tygra.

 Naopak na drobnější model Lite se odvážili i ti nejmenší začátečníci a po pár nesmělých „prokráčených“ metrech již vesele skotačili se staršími vrstevníky na nádvoří dětského vzdělávacího centra Chaloupky.

Foto: Ondřej Brunecký

Odrážedla nám starším umožnila podnikat s dětmi i malinko delší výlety do okolí – přeci jen jízda je pro děti záživnější nežli se plahočit romantickou krajinou s nudnými rodiči pěšky…

Před návratem domů jsme zkontrolovali stav „strojů“ na kterých se během pěti dnů vystřídala řada dětí. Odrážedla díky materiálu odolné voděvzdorné překližky vydržela bez problému jak drobné aprílové nešvary počasí, tak zacházení mladých raubířů. Drobná provozní škrábance jsou samozřejmostí, která se nevyhne ani sebeodolnějším, dětmi užívaným věcem…

Více na www.cyklospeciality.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*