Od pátku 16. do neděle 18. prosince se v Centru Babylon Liberec konají v prostorách Královské zahrady pravé české vánoční trhy. Ve spolupráci s Třebechovickým betlémem zde bude vystavena i funkční replika části mechanismu slavného Proboštova betlému. 

Třebechovický Betlém, centrum Babylon, Liberec. Vánoce, Proboštův betlém
Foto: archiv Centra Babylon Liberec

Návštěvníci se mohou těšit na práci uměleckého kováře, cínařské výrobky a další originální  české řemeslné produkty. Pro zájemce o koupi jsou připraveny výrobky chráněných dílen z Liberce – Tulipán, Pochodeň a Domov Harcov, ukázky ruční řemeslné výroby figurek ze skla, ketlování náhrdelníků, náušnic a další. V nabídce budou také papírové a jiné betlémky, hlavolamy s novinkou 3×3 Puzzle a další suvenýry z iQparku, košíky z papíru, dřevěné hračky české výroby, včelí produkty, Kittelovy bylinné speciality, ručně šité polštářky, deky, keramické výrobky, svícny, svíčky, šperky a mnohé další netradiční dárkové zboží.

Vánoční trhy v Babylonu doplňuje pestrý doprovodný  program na přilehlém pódiu. Vystoupí zde mažoretky Jablonecká jablíčka, DDM Vikýř Jablonec nad Nisou, DDM Větrník Liberec, iQpark Liberec se svou Science show, Apatyka doktora Kittela a bylinné speciality, Kittelovo muzeum v Krásné a další.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*