Blíží se Den dětí a také se nám děti budou chválit vysvědčením. Přemýšlíte, jak je odměnit za jejich snahu? Vyjeďte si na výlet do krásných evropských zoologických zahrad. Pokud nepatříte přímo k vášnivým řidičům, pak za zvířaty můžete vyrazit s autobusovým dopravcem Eurolines, který na svých Business Class linkách speciální dětské autosedačky a vy se nyní můžete vydat do Berlína, Bratislavy, Brna, Budapešti, Drážďan, Kodaně či Mnichova.

Eurolines, Malý dobrodruh
Dnes může celá rodina procestovat Evropu. Foto: www.eurolines.cz

„Naši spolupracovníci s rodinami navštívili ty nejzajímavější atrakce pro děti v Berlíně, Bratislavě, Brně, Budapešti, Drážďanech, Kodani a v Mnichově, kam míří autobusové linky Eurolines Business Class vybavené speciálními autosedačkami. Na našem webu nyní najdete jejich doporučení, kam se s dětmi vydat, co zažít i jak s nimi cestovat,“ říká Pavla Lauermannová z www.eurolines.cz.

Vaše děti jsou v autobuse v bezpečí

Dětské sedačky Kidybus, které používá mezinárodní dopravce Eurolines, jsou prvními sedačkami na trhu, které byly speciálně vyvinuty pro autobusy. Jsou v souladu s Evropskými pravidly pro bezpečnou přepravu dětí, mají pětibodový bezpečnostní systém, nastavitelný ramenní i bederní pás, hrudní klipsnu, popruh připevnitelný k sedáku ani snímatelné potahy pro maximální hygienu.

Drážďany: Moderní ZOO, kterou zvířata přímo milují

Zdejší zoo, to je tradice smíšená s ukázkami moderního pojetí chovu živočichů u centra města. Najdete zde Africký dům, kde procházíte mezi rostlinami a volně létajícími ptáky a k dispozici máte vyhlídkovou lávku, velký pavilon akvárií a terárií je téměř 50 let domovem krokodýla mořského jménem Max. Mají zde unikátní nádrž paúhořů elektrických a jedinečný je také pavilon Zoo pod zemí, kde vám formou nočních expozic představí rozmanité podzemní tvory. Doprava do Drážďan: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 2 hodiny až 4x denně, dospělou zpáteční jízdenku pořídíte za 840 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Brno: Zvítězí návštěva Tygří skály nebo indiánů

Areál brněnské zoo stojí na Mniší hoře, kde na 65 hektarech žije na 300 druhů živočichů. Zdejší chloubou jsou Tygří skály – expozice s vodopádem, potokem a jezírkem, v níž můžete tygry sumaterské pozorovat z krytého altánu a levharty cejlonské z jeskyně vybudované z umělých skal. V Beringii zase potkáte obyvatele Beringova průlivu, unikátní je replika srubu náčelníka indiánského kmene Haida. Doprava do Brna: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 2,5 hodiny až 5x denně (v pátek a v sobotu 6x denně), dospělou zpáteční jízdenku pořídíte za 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Bratislava: Poznejte život dinosaurů

V této netradiční zoologické zahradě najdete 152 druhů živočichů a zcela unikátní je tzv. exotárium, pavilon kočkovitých šelem, pavilon terárií, nově zpřístupněné vnitřní prostory žiraf a prosklené pozorovací panely. Za zmínku stojí i jedinečný DinoPark o rozloze 3 hektary, nabízející 22 modelů dinosaurů (jeden je pohyblivý) a dětské paleontologické hřiště. Doprava do Bratislavy: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 4 hodiny 15 minut 4x denně (v pátek a v sobotu 5x denně), dospělou zpáteční jízdenku pořídíte za 640 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Berlín: Panda hlídá Německo

Největší německá zoo se pyšní chovem jediné pandy velké v celé zemi a téměř 1 500 druhy živočichů, novým pavilonem hrochů, kde se dají jeho obyvatelé sledovat i pod vodou – to díky 14metrovému skleněnému panelu! Zanedbatelný není ani pavilon šelem s expozicí nočních živočichů, volně průchozí pavilon ptáků nebo tučňáků patagonských žijících na sněhu a ledu. Za návštěvu stojí i vodní svět Sea-Life rozdělený na několik hal, v nichž nechybí laguna s několika druhy rejnoků, největší válcové akvárium na světě, dotyková expozice bez skla, v níž se můžete dotýkat organismů na kamenech. Další berlínskou atrakcí je ZOO Aquarium s 250 nádržemi ve 3 patrech, kde žije na 10 000 živočichů stovek druhů ryb, obojživelníků a plazů včetně varana komodského. Najdete tu korálové akvárium o objemu 11 metrů³ s částí bariérového útesu a žraloky. A co vás zcela dostane, jsou tzv. haterie – živoucí fosilie z dob dinosaurů s třetím okem. Doprava do Berlína: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 4,5 hodiny 3x denně, dospělou zpáteční jízdenku pořídíte za 1 310 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Mnichov: Pohlaďte si medvěda

Mnichovská ZOO Tierpark Hellabrunn je spíše přírodní rezervace s nedotčenou krajinou kolem řeky Isar, obydlená zvířaty žijícími v přirozených podmínkách. Máte pocit, že jste na pravém safari. Skvělá je i nová polární expozice medvědů ledních, dotyková zoo, lanový houpací most, a pobyt v těsné blízkosti ledních medvědů, oddělených pouze 3,2 cm tlustým sklem a zámek Drákuly s netopýry. Doprava do Mnichova: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 5 hodin 2 x denně, dospělou zpáteční jízdenku pořídíte za 1 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Budapešť: Den v tropech

V budapešťském komplexu Tropicarium – Oceanarium můžete nahlédnout pod hladinu moří i tropických jezer, projít se deštným pralesem, skleněné panely umožňují průhled do dvou venkovních jezírek, kde je možné pozorovat ryby i v zimě pod ledem. V jedné z hal je tropická říční laguna, na vlastní kůži pocítíte tropickou přeháňku a hned vedle žraločí laguny hluboké 4 metry vede tunel, v němž můžete sledovat žraloky skvrnité a mnoho druhů útesových ryb. Ve velké mělké laguně mají domov rejnoci a vy se na ně můžete rovněž podívat. Budapešť se pyšní i zajímavou ZOO a Botanickou zahradou s pavilony patřící mezi architektonické památky z celého světa. Potkáte zde na 700 druhů chovaných živočichů, 2000 druhů evropských i tropických rostlin v 16 pavilonech. Klid najdete v japonské a kaktusové či citrusové zahradě. Doprava do Budapešti: S Business Class autobusy Eurolines se sem dostanete za 7,5 hodin 2x denně, zpáteční jízdenku pořídíte za 950 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Kodaň:  Do vodních hlubin

Celkem 55 gigantických vodních akvárií s objemem více než 10 miliónu litrů (!) sladké a slané vody, podvodní skleněné tunely, více než 20 000 exotických mořských živočichů a přes 450 druhů ryb, sedmi metrový žralok kladivoun, mořské želvy, barakudy, murény, rejnoci, chobotnice, mořští koníci, velký vodopád s 3 000 plavajícími piraněmi… to všechno najdete v největším vodním světě v akváriu Modrá planeta v Kodani na východním pobřeží ostrova Amaberg, nedaleko historického centra Kodaně. V této lokalitě najdete také překrásné písečné pláže a zábavné rekreační zařízení a plážový park Amager Beach Park. Více na www.denblaaplanet.dk. Doprava do Kodaně: S autobusy Eurolines Business Class se sem dostanete za 12,5 hodin až 3x denně, zpáteční jízdenku pořídíte za 2 630 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let, více eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*