Přemýšlíte, čím letos udělat dětem radost, když už skoro všechno mají? A máte doma spíš akčního hrdinu – sportovce a podnikavce – nebo malého umělce, který rád tvoří? Ať tak či onak, máme dárky pro všechny.

Tvoření zabaví všechny děti i rodiče. Foto: www.aladine.cz
Tvoření zabaví všechny děti i rodiče. Foto: www.aladine.cz

„Hra je pro děti stejně důležitá jako práce pro dospělé. Pokud se děti nezabaví pohybem nebo tvůrčí činností, začnou se brzy nudit a vymýšlet lotroviny. Proto je lepší nudě předejít třeba tím, že si každý den uděláme čas si s nimi zahrát nějakou hru nebo něco společně vytvořit. Hra vyžaduje od dětí soustředění, pozornost, zapojuje krátkodobou i dlouhodobou paměť, učí je logicky myslet, vstřebávat a třídit informace. Při hraní si děti – ale i dospělí – procvičují předvídavost a rozšiřují fantazii,“ vysvětluje Martina Linková z portálu AladinE.cz, který je zaměřený na rozvíjení tvůrčích schopností dětí i dospělých, a doporučuje vždy po delší době prostřídat hraní se stavebnicí nebo tvůrčí tvoření pohybovými aktivitami. „Děti se tak uvolní, odpočinou si a budou se pak o to lépe soustředit na hru i tvoření.“

Příběhové knihy: Knihy STIKI BOOK umožní vytvářet pokaždé jiné příběhy o princeznách, dinosaurech, zvířátkách nebo pracovních strojích. Vaše dítko je vždy vybaveno 100 ks znovu odnímatelnými tematickými samolepkami, které umisťuje do propracované scenérie. Tato didaktická hračka podporuje dětskou kreativitu, rozvoj myšlení a jemné motoriky. Prodává www.aladine.cz za 169 Kč.

Dětské kostky, které zabaví i naučí: Sada 10 stavitelných kostek z tvrdého kartonu Alphabet + Number D s potiskem lišáka Rustyho a jeho kamarádů z lesa. Spočítej, kolik je myšek a veverek, nauč se číslice a poznej, jak se zvířátka řeknou v angličtině. Jaká slova začínají na A, B, C…? Seznam se s celou abecedou. Koupíte na www.skibi.cz za 489 Kč.

Jedinečná koloběžka: Dětská trojkolka Micro Maxi T pro děti od 5 let má jednoduchý speciální mechanismus, díky němuž při naklonění řídicí tyče a přenesením váhy zatáčí. Nášlapná deska, která je zavěšená o něco níž, je zesílena skleněnými vlákny pro tu nejlepší stabilitu. Dvojité zadní kolečko ještě zvyšuje bezpečnost. Prodává www.skibi.cz za 3 390 Kč.

Ulítlé Vánoce: Vánoční sada StampoChristmas totálně ulítlých razítek!! Sada obsahuje 33 kusů razítek a černý razítkovací polštářek. Prodává www.aladine.cz za 290 Kč.

Batohy pro malé dobrodruhy: Dětský dvoukomorový batoh Boll Ranger 38-52 l se plní vrchem. Má kvalitní, dobře ventilovaný zádový systém, reflexní prvky, dva vstupy, přední kapsu na zip, boční elastické síťované kapsy a integrovanou pláštěnku. Prodává www.4camping.cz za 2 571 Kč. Mladším sourozencům je pak určen batoh Affenzahn tygr Theo – nejzábavnější batůžek pro děti ve věku 3 až 5 let. Má objem 5 litrů, hmotnost 420 g a rozměry 20/12/31 cm. Koupíte ho na Skibi.cz za 1 380 Kč.

Mumie na spaní i na hraní: Dětský spacák Pinguin Mistral Junior je vhodný na turistiku, ale děti si do něj rády vlezou i doma, třeba při hře na cestovatele. Má dlouhý zateplovací límec a obousměrný zip, který umožňuje sepnutí dvou spacáků. Boční zdrhovadla jsou zateplena légou. Koupíte na www.4camping.cz za 1 136 Kč.

Zábavná hra nejen pro děti: Postav věž, vyndej dřívko a doufej, že věž nespadne právě tobě! Dětská hra Topple Tower se skládá z 54 ks a koupíte ji na Skibi Kids za 399 Kč.

Převlékací panenky: Kreativní sada v luxusním balení. Ze sady děti seskládají víc než 500 různých variací panenek, v různém oblečení s rozmanitými účesy i doplňky. Panenky se dají snadno vybarvit a dotvořit. Koupíte na www.aladine.cz za 330 Kč.

Malý, ale vtipný dárek: Razítka StampoKdo jsou ideální k dozdobení deníku, diáře, osobní korespondence, vzkazů apod. Sada obsahuje 4ks tematických razítek a velký razítkovací polštářek s černou inkoustovou barvou. K dostání jsou 4 různá témata (Smajlíci, Láska, Paříž a Etno origami). Prodává www.aladine.cz za 159 Kč.

Novinka! Senzor, který motivuje děti k pohybu: Senzor ReimaGO®  je technologická novinka, která inspiruje děti k pohybu. Použití je jednoduché – senzor si dítě zapne do kapsy bundy nebo mikiny a data o jeho pohybu se pak načítají do mobilu pomocí aplikace iOS, která je zdarma ke stažení na App store. Když si dítě splní svou „dávku pohybu“, může si zahrát na mobilu krátkou edukativní hru, která mu ukazuje jeho pokroky i nastřádané odměny za aktivitu. Rodiče mají v aplikaci vlastní zobrazení, kde mohou sledovat úroveň pohybu a nastavovat cíle a odměny pro děti. Senzory ReimaGO®  koupíte na www.skibi.cz za 1 099 Kč.

Lyžařská bunda: Dívčí lyžařská bunda Reima Roxana a chlapecká bunda Reima Regor jsou nepromokavé bundy s podlepenými švy, oddělitelnými kapucemi, nastavitelnými manžetami a sněhovými pásy. Každá je vybavena kapsou na skipas na rukávu a kapsou s příchytkami na senzor ReimaGO®. V sadě se senzorem koupíte na www.skibi.cz za zvýhodněnou cenu 4 999 Kč.

Fleecová mikina Reima Lively je zhotovena z velmi hřejivého rychleschnoucího materiálu se zapínáním na zip a ochranou brady. Nechybí kapsa s příchytkami na senzor ReimaGO®.  Koupíte na www.skibi.cz za 1 960 Kč.

Batůžek Affenzahn roztomilá sovička Olivia si s dětmi ráda vyrazí do školky i do lesa. Batůžek je určen pro nejmenší děti od 1 do 3 let, má obsah 4 litry, hmotnost 200 g a rozměry 17/11/25 cm. Koupíte ho na Skibi.cz za 980 Kč.

Batůžek Affenzahn slon Emil je nejvěrnější kamarád. Je určen pro nejmenší děti od 1 do 3 let, má obsah 4 litry, hmotnost 200 g a rozměry 17/11/25 cm. Koupíte ho na Skibi.cz za 980 Kč.

Aladine tvoření, aladine

Více inspirace na dárky najdete na www.skibi.czwww.aladine.cz a www.4camping.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*