Historické sídlo za svitu svíček si mohou lidé prohlédnout každý čtvrtek od 21.00. Netradiční procházka po zámeckcýh komnatách je doplněna o komponovaný program, v němž se návštěvníci setkají s postavami z historie.

Foto: www.zameknapajedla.cz

 

O nejrůznějších zajímavostech z historie panství pohovoří různé postavy, které se na zámku v minulosti vyskytovaly. „Noční prohlídka navíc lidem nabízí zcela netradiční pohled na zákoutí zámku,“ prozradila manažerka zámku Petra Psotková.

Vstupné pro dospělého na noční prohlídku je 90 korun, děti zaplatí 50 korun. Prohlídku je možné si předem rezervovat na info@zameknapajedla.cz. Podrobnější informace k akcím naleznete na www.zameknapajedla.cz.

 Příjemný den strávený na zámku si lidé mohou zpestřit také posezením v Zámecké kavárně a na letní terase, kde nechybí ani koutek pro děti. Ratolesti se mohou nejen pohoupat nebo sklouznout na skluzavce, ale pohrát si i v pískovišti. Jejich rodiče si pak v klidu mohou vychutnat lahodnou kávu nebo některý z domácích zákusků. Kávárna je otevřena denně od 10.00 do 18.00.

Zámecké kulturní léto

Na své si přijdou i milovníci divadla. Divadlo Variace Gymnázia Otrokovice přijede s inscenací Dívčí válka 28. srpna. Začátek představení je v 19.00.

Po celé léto je v přízemí památky k vidění 3D výstava AFRIKA, dále pak výstava historických kočárků a panenek. Výstavy jsou otevřeny denně od 10.00 do 18.00. Lidé si mohou prohlédnout i historické sály zámku. Prohlídky začínají každou hodinu v době od 10.00 do 16.00. V přízemí zámku je k vidění i výstava historických kočárků a panenek. O víkendech jsou návštěvy zámku obohaceny o komponované programy. Každou neděli se koná DĚTSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Zámek bude dětem zasvěcen až do 28. srpna, vždy od 14.00 do 17.00. „Každé dítě ve věku do 18 let, které přijde v kostýmu vyhlášeném pro tu danou neděli, získá vstupenku na prohlídku zámku zdarma. Navíc při splnění podmínek bude zařazeno do celoprázdninové soutěže o nejlepší dětský kostým, která vyvrcholí v neděli 28. srpna v rámci akce HURÁ DO ŠKOLY,“ přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*