Hudba a film – takové bude letošní léto na zámku ve Slavkově u Brna.  Návštěvníci se mohou na co těšit. Zámek Slavkov – Austerlitz připravil na toto období Letní filmový festival a spoustu lákavých hudebních akcí.

Foto: www.zamek-slavkov.cz

Letní prázdniny Zámek Slavkov – Austerlitz zahájí ve dnech 2. a 3. července 2011 Mezinárodním hudebním festivalem dechových kapel a orchestrů – Slavkov 2011, který se uskuteční v jeho areálu. Jde o první ročník, na kterém vystoupí hudebníci z Belgie, Holandska a České republiky za účasti celkem 13 kapel a orchestrů. Oficiální program proběhne v neděli 3.7.2011 od 11.00 hodin do 19.00 hodin. Celý program festivalu zakončí koncert Pražského filharmonického orchestru a závěrečné společné koncertní vystoupení všech 600 zúčastněných hudebníků s dílem P. I. Čajkovského „Ouverture 1812 v 19.30 hodin na nádvoří zámku. VSTUP na akci je VOLNÝ.

Po roční nucené přestávce se vrací 15. července 2011 populární Hudební festival, ovšem v poněkud v jiné podobě – v rámci celostátního turné našich předních interpretů pod názvem „HRADOLOGIE“.

Návštěvníkům nabídne bohatý program nabitý výraznými osobnostmi současné české a slovenské hudby. Obecenstvo se může těšit na nejvýraznějšího slovenského zpěváka a držitele Zlatého slavíka Richarda Müllera,  velkolepý Metropolitní symfonický orchestr pod taktovkou charismatického Ariella Šarona s rockovými frontmany Kamilem Střihavkou a Romanem Dragounem. Chybět nebudou ani legendární AG Flek a slavkovská La Mancha. Příznivce jazzu potěší živelná extravagance Jany Koubkové.

Od 22. do 29. července 2011 se po úspěšné loňské premiéře opět uskuteční v zámeckém parku Letní filmový festival.

Projekční plocha bude umístěna za velkým bazénem v dolní části parku, takže návštěvníci mohou využít přirozeně tvarovaného terénu jako filmového amfiteátru. Pro všechny bude připraveno i občerstvení. Začátky všech představení jsou ve 21.30 hodin. Vstupenky bude možno zakoupit na pokladně u vstupu do areálu 1 hodinu před každým představením. Hlavní partneři akce: LIKO-S, a.s.; PEGAS – GONDA s.r.o.; PROTISK spol. s r.o.; Partnerem akce: Červinka, s.r.o.

Program:

22.7. pátek – OPRAVDOVÁ KURÁŽ

23.7. sobota – HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI, první část

24.7. neděle – OBČANSKÝ PRŮKAZ

25.7. pondělí – LÁSKA A JINÉ ZÁVISLOSTI, rom. komedie

26.7. úterý –    FOTŘI JSOU LOTŘI

27.7. středa –  KRÁLOVA ŘEČ

28.7. čtvrtek –  ROMÁN PRO MUŽE

29.7. pátek –   DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ

Mimořádnou událostí bude rocková show Made in Czech Rock ‘n‘ Roll skupin KATAPULT, KISS Forever Band a EXIT, který se uskuteční 27. srpna 2011 od 19.00 hodin v zámeckém parku. Chybět nebude bohaté občerstvení, pivo, grilovačka, prostě vše, co k poslednímu prázdninovému víkendu patří. Vstup do areálu bude umožněn od 17.00 hodin. Organizátorem akce je agentura Glanc.

Milovníci vážné hudby si nenechají ujít koncert světoznámého houslisty Jaroslava Svěceného, který se koná 3. září 2011 v 18.00 hodin v Historickém sále. Za klavírního doprovodu Václava Máchy. Hlavní partnerem akce: Las-pro s.r.o.

Mediálním sponzorem akcí: Český rozhlas Brno

 

Co možná nevíte o Zámku Slavkov – Austerlitz

NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA

barokní zámek, jedna z nejvýznamnějších architektonických památek na území Moravy;

roku 1509 získali slavkovské panství pánové z Kounic, kteří jej drželi více než 400 let;

koncem 17. století stavbu navrhl a částečně zrealizoval na místě původní gotické komendy řádu německých rytířů italský architekt a stavitel Domenico Martinelli z Luccy;

dostaven nejvýznamnějším členem rodu Václavem Antonínem knížetem z Kounic a Rietbergu;

v roce 1805 zde po bitvě u Slavkova (Austerlitz) pobýval císař Napoleon;

zámek má centrální oválný sál zvaný Historický, kde po bitvě u Slavkova podepsali příměří maršál Berthier za Francii a kníže Lichtenstein za Rakousko;

roku 1919 vymírají Kounicové, získává ho rod Palffy, který však dluhy, které na objektu vázly, nikdy nesplatil;

po roce 1945 připadá zámek do majetku státu a posléze jej spravuje Památkový ústav;

v roce 1996 získává budovu zámku Město Slavkov u Brna;

součástí zámku je zámecký park o rozloze 16 ha, horní parter je ve francouzském stylu zbytek parku je styl anglický.

info@zamek-slavkov.cz, www.zamek-slavkov.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*