Do Zillertálského údolí proudí každoročně lyžaři z celé Evropy i zámoří. Je obrovské rozlohou jednotlivých lyžařských areálů a počtem kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Ve čtyřech velkých lyžařských areálech je celkem 535 kilometrů sjezdovek, já mám nejraději rodinný areál Zillertal Arena.

zillertal_malydobrodruhZillertal Arena začíná ve středisku Zell am Ziller dvěma kabinovými lanovkami a lyžuje se do nadmořské výšky 2.500 metrů. Lyžařský areál se táhne přes čtyři vrcholy a nabízí 143 kilometrů skvěle upravovaných sjezdovek v nadmořské výšce mezi 580 a 2.500 metry nad mořem, čili sníh zaručen až do pozdního jara. Najdete tu prostorné červené carvingové dálnice, ale i příkré slalomové svahy a modré sjezdovky. Kdo má rád dlouhé sjezdy, vychutná si zde nejdelší rakouskou sjezdovku do údolí s rekordním převýšením 1.930 metrů. Jmenuje se Höhenfresser a nabízí obrovský lyžařský zážitek – a to v jednom kuse!

Skvělá zimní dovolená pro celou rodinu

Skvělý program tu mají pro děti každého věku: V zážitkovém zimním světě jsou dětské sjezdovky, pohyblivé koberce a pestrý program, který naučí děti hrou zvládat první obloučky. Když je lyžování dost, můžete s dětmi vyzkoušet sáňkařskou dráhu Arena Coaster. Je dlouhá půldruhého kilometru a šestiminutový sešup zaručuje zábavu pro celou rodinu.

Aréna pro šampiony

zillertal_malydobrodruhKromě úžasné sjezdovky do údolí nabízí Zillertal Arena ještě jeden nezapomenutelný zážitek – Arena Champions. Každý návštěvník Zillertálské arény se může stát šampionem arény. Podmínkou je absolvovat nejméně šest z celkového počtu čtrnácti stanic Arena Champions s tratěmi s měřením rychlosti, snowparky a dalšími atrakcemi. Kdo tyto podmínky splní, dostane zdarma Champions Book – digitální fotoalbum s pěknými vzpomínkami. Všechny stanice jsou skvěle značeny, stačí se na webu zaregistrovat : www.skiline.cc/zillertalarena a zadat číslo svého skipasu.

Pro děti slouží kromě cvičných vleků rozsáhlý prostor v okolí horní stanice kabinek z Kaltenbachu. Nechtějí-li nejmenší lyžovat, mohou je rodiče svěřit dětskému klubu Zwegerl, kde se o ně postarají – děti si mohou hrát nebo sledovat filmy, samozřejmostí je oběd i odpolední spánek.

Stylové rozmazlování v hotelu Theresa

hotel_thereza_zillertal_malydobrodruh
hotel_thereza_zillertal_malydobrodruh

Pokud chcete zažít skvělou rodinnou atmosféru a příkladnou péči o hosta, ubytujte se v hotelu pro požitkáře Theresa v půvabném městečku Zell am Ziller. Na zdejší famózní kuchyni nikdy nezapomenete a na bazény, sauny a vůni ohromného spa centra budete dlouho vzpomínat.

Hotel poskytuje perfektní hotelový komfort s útulnými pokoji a suitami v několika stylech. Velkoryse pojatý wellness areál na ploše 3.500 metrů čtverečných nadchne pěti venkovními a vnitřními, celoročně vyhřívanými bazény (venkovní Sportpool je dlouhý 25 metrů) i vířivkou 35°C) s výhledem na zasněžené vrcholy hor a sedmi různými saunami. Relaxovat můžete na vyhřívaných lehátkách u krbu ve veleklidném a světlem zaplaveném Sonnenhausu a dalších odpočívárnách.

Lekce pro gurmety

Stefan_Egger_malydobrodruhPrvotřídní kulinářský požitek a vyváženost z hlediska zdravé výživy vytváří perfektní harmonii. Majitel a šéfkuchař Stefan Egger přesně ví, jak připravit jídla, která jsou nejen pastvou pro oko, ale i zdrojem energie a kondice a navíc skvěle chutnají. Stefan je diplomovaný dietolog a výživový poradce, který klade největší důraz na kvalitní čerstvé produkty od sedláků z nejbližšího okolí. Neuvěřitelným způsobem dokáže sladit věci zdravé a věci lahodné. Hotel Theresa vlastní i lovecký revír, takže stačí lovecký lístek a Stefan vás vezme na lov. Speciální přání nejsou odmítána: vegánům i diabetikům – každému vychází kuchařský tým svědomitě vstříc a splní jeho požadavky.

Tajný tip: For singles only…

Proč by měli hosté, kteří přijedou sami, platit víc? V hotelu nejsou účtovány přirážky na jednolůžkové pokoje (neplatí jen o hlavních svátcích).

Více informací najdete na www.theresa.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*