Recept na úspěšnou rodinnou dovolenou zná každý rodič – děti se musí hlavně bavit. Moderní lyžařská střediska vycházejí tomuto požadavku vstříc a nabízejí zvýhodněné ceny, atrakce, snowparky a školky pro děti. Co vše je v nabídce, si ukážeme na několika konkrétních příkladech.

Vybrat dovolenou pro rodinu s dětmi není nic jednoduchého. Foto: archiv společnosti Nev.dama.cz

Stubai

Stubai v Tyrolech byl německým autoklubem ADAC vyhlášen jako nejzábavnější skiareál Alp. Největší rakouský ledovcový areál nabízí rodinné služby a vstřícné ceny – děti do 10 let mají v doprovodu rodičů dokonce skipass zadarmo. Na ledovci je dětský park s figrukami, překážkami a pojízdnými koberci. V mateřské školce či dětské restauraci si mohou děti malovat nebo lézt po věži. Ubytování je uspořádáno taktéž pro děti. V údolí se pak nachází 5 sáňkařských drah a aquapark.

TIP: Zabavte své děti animačním programem SKI funtazie klub v českém jazyce. Vy si můžete v klidu zalyžovat a vaše děti se mezitím budou učit lyžovat a hrát s kamarády.

Nassfeld

Korutanský Nassfeld na pomezí Rakouska a Itálie s nejdelší kabinkovou lanovkou v Alpách (1300 m). Nabízí řadu atrakcí orientovaných na děti: après-ski programy (volně přeloženo: bavit se s přáteli po lyžování), noční sáňkování nebo jízdy na saních tažených koňmi. Dětský klub Bobo s vnitřním i venkovním hřištěm zabaví vaši ratolest, nebo pro ni vypůjčte snowbike, airboard či snowfox v mezistanici lanovky Millenium Express.

Akční cenové balíčky sráží cenovou náročnost na příjemnou hladinu. Do Nassfeldu je ale lepší jet s dítětem, které už umí lyžovat – tak naplno využije možností areálu.

Dachstein West

Dachstein West nenabízí jen nejdelší (11 km) sjezdovku Horního Rakouska. Se skipassem se dostanete do oblastí Abtenau, Lungötz, Bad Dürrnbergu, St. Martinu, Feuerkogelu a zároveň do nejlépe hodnoceného freeride parku Rakouska: přírodní Freeride Areny Krippenstein. Najdete zde také dětský klub Spatzennest s dozorem – rodiče si mohou dát na chvíli „volno“.

Nechybí dětský klasický a freestylový park, sáňkařské dráhy, curling, trasy pro pěší turistiku nebo jízdy se saněmi taženými koňským spřežením. Relaxovat se dá v bazénu se soláriem a saunou, posilovně, či si zahrát tenis nebo squash. Oslovit vás může i úctyhodná délka neplacených běžeckých tratí: 184,7 km.

Wilder Kaiser-Brixental

Celkem 284 km sjezdových tratí obřího multi areálu Wilder Kaiser-Brixental průběžně dosahuje na pozici nejlepšího lyžařského střediska v Evropě. Na vrcholku Brandstadl sídlí lyžařská školka s inovativním přístupem k výuce se speciálními patentovanými lehkými lyžemi. Krom 4 dětských parků a 5 freestylových parků zde najdete 2 dlouhé osvětlené a uměle vysněžované sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku, kluziště, krytý bazén, ale také unikátní iglú vesničku s ledovým barem na Hochbrixenu. Plus děti do 15 let mají na okrajích sezóny skipass zdarma. Fanoušci skicrossu mohou uběhat 196,5 km běžeckých tratí a příjemná je i výborná dostupnost lyžařské oblasti po dálnici z České republiky.

TIP: Jedete na dovolenou a potřebujete více prostoru? Půjčte si střešní nosiče nebo autoboxy.
Doufáme, že jsme vám trochu rozšířili obzory a vnukli nápad, jak může dovolená s dětmi vypadat. Vyberte si tu nejideálnější pro vás.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*