V nejjižnějším cípu Salcburska se mezi pohořími Radstädter Tauern a Nockberge nad údolím Lungau nachází kouzelná lyžařská destinace Katschberg.  Již za monarchie byla oblíbeným letním cílem. Dnes se zde nachází i zimní ráj Katschberg-Rennweg.  

Katschberg, Malý dobrodruh
Ubytování v blízkosti lyžařských vleků je snem všech, kteří milují zimní sporty. Foto: www.katschberg-rennweg.at

Široké, sněhem pokryté svahy a spousta ubytování v blízkosti lyžařských vleků – těmito vlastnostmi láká Katschberg mnoho zimních sportovců. Na hranicích mezi Korutany a Salcburskem ležící lyžařský areál je velmi oblíbený především mezi rodiny s dětmi. Od domovních dveří přímo na lyže – tento komfort potěší turisty v živé hotelové vesničce Katschberghöhe. Pět 4-hvězdičkových hotelů, tradiční penziony, apartmány, obchody a bary pro après-ski vytvářejí obrázek místa v centru lyžařské houpačky Katschberg / Aineck.

Na Katschbergu se zima odehrává „o patro výš“, totiž v nadmořských výškách od 1.640 do 2.220 metrů. Zimní dovolená na Katschbergu je vždycky dokonalý zážitek, ať už sportujete, chcete si jenom odpočinout, přijedete ve dvou nebo s celou rodinou. Novým trendem v poslední době je kromě sjezdového lyžování a snowboardingu také běh na lyžích, zejména na nové výškové běžkařské trati (100 km běžeckých stezek). Seznam aktivit je nekonečný a zahrnuje například noční lyžování, sáňkování, snow tubing, bruslení,  místní  obdobu  curlingu,   jízdu na koni  nebo  projížďku  na saních tažených koňmi. Romantičtěji založení milovníci přírody mohou okolí objevovat sami na sněžnicích nebo na procházkách po upravovaných zimních cestách.

Tschaneck a Aineck

Dva lyžařské areály – Tschaneck a Aineck – jsou vzájemně propojené mostem pro lyžaře, který lze přejet na lyžích nebo lze  použít lyžařský dopravník.

V lyžařském areálu se nachází 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti  (10 km modrých, 40 km červených a 10 km černých). Sníh je v nadmořské výšce 1 640 – 2 220 metrů zaručen, protože 100% sjezdovek je vybaveno moderním zasněžovacím zařízením. 16 lanovek a vleků má hodinovou kapacity 27.500 osob. Večerní lyžování je na programu dvakrát týdně od 19.00 do 22.00 na  Königswiese.

Pokročilejší lyžaři se především hned ráno vydávají na sjezd Tschaneckpiste nebo na Karabfahrt na Ainecku. Ti nejlepší zvolí Direttissimu na Ainecku, těžkou černou sjezdovku místy až se 100% klesáním. Pravým vyvrcholením je pak „A1“, nově vybudovaná sjezdovka s rovnoměrným klesáním, která vede přímo dolů do Lungau – jedná se o dokonalou lyžařskou dálnici.

Katschi‘s Kinderwelt – dětské eldorádo

Velkou atrakcí široká a plochá „Königswiese (na Passhöhe -1 641 m), v jejíž bezprostřední blízkosti je také funpark pro děti Katschi’s Kinderwelt s vlekem mini-jet a s kreslenými postavičkami.

Snowboard

Pro snowboardisty byl vybudován moderní funpark na Ainecku s halfpipe, pro-jump, high jump a slide.

Vzhůru na běžky

Přímo přes klidnou chráněnou krajinnou oblast se táhne značená běžecká stopa od Katschbergu až do údolí Pöllatal. Nádherná výšková běžecká trasa (1640–1750 m) začíná na parkovišti v obci Katschberghöhe, ze které jsou nádherné výhledy na okolní hory. Ještě větší nabídka širokých a pestrých běžeckých stop je v sousedním Lungau. Jsou zde také četné další možnosti sportovního vyžití, jako chůze na sněžnicích, curling, vyjížďky na koních atd.

Ceny skipasů:

1denní skipas : dospělí 40,- děti 20,-

6denní skipas : dospělí 209,- děti 105,- / hlavní sezóna

Více informací na www.katschberg-rennweg.at.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*