Alpy jsou již několik let neodmyslitelnou zimní dovolenkovou destinaci velké části českých lyžařů. Rok od roku ale rostou jejich nároky. Vyhledávají lepší ubytování, hotely s wellness zázemím a lepší kuchyní. Nejnovějším trendem jsou pak tzv. skiopeningy, slavnostní zahájení sezóny v předních lyžařských střediscích. Na nich je kromě lyžování čekají speciální doprovodné programy, jako je testování nejnovějších modelů lyží, wellness program či koncerty.

Schladming, Malý dobrodruh
Foto: Neckermann CK

„Testování lyží a různé doprovodné programy jsou aktivity, které čeští lyžaři každým rokem vyhledávají čím dál více. Jednou z variant je vyrazit na zájezd s částečně organizovaným programem, který například chystáme od 10. do 20. 11. v Kaprunu,“ říká Pavel Zigáček z Neckermann CK.

„Kaprun láká účastníky vedle samotného lyžování a návštěvy wellness centra také na testování nejnovějších lyží značky Elan. Někteří lyžaři ale preferují nezávislost a méně asistence ze strany cestovní kanceláře. Ale i při této variantě mohou využít openingových aktivit, které nabízejí největší alpská střediska. Kromě sportu a relaxace je to i kultura a zábava. Na tu se specializuje například středisko Schladming, kde v rámci openingu 3. prosince vystoupí populární skupina Thirty Seconds to Mars”, dodává Pavel Zigáček. 

Více na www.ckneckermann.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*